| Vlad20983737 a întrebat:

Salut! Sunt baiat am 17 ani cred am o problema grava pentru ca eu incerc sa ma las de masturbat, reusesc sa ma abtin, dar noaptea ma trezesc cu penisul in mana masturbanduma fara sa vreau sau ma mai trezesc din somn (pe jumatete treaz) cum ar fi expresia aia) frecanduma cu penisul de pat (in pozitia de sex in pat) si gen nu ma pot controla (opri) dupa ma culc la loc fara sa imi dau seama ce am facut. Ce sa fac? Va rog ajutati-ma. Multumesc!

6 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Faptul ca *vrei sa scapi de masturbare* este boala mentala. Vorbeste cu medicul de familie sa-ti dea trimitere la psihiatrie.

| Sofer a răspuns:

Cat de des te masturbezi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.youtube.com/......tps?/watch

https://www.youtube.com/watch?v=34R4AzSDmEw&t=501s&ab_channel=NeuroProgres

daca nici astea 2 video nu te pot ajuta, sa nu-mi spui mie Gigi
Eu asa am scapat de laba, e pacat impotriva Lui Dumnezeu, 6 luni de abstinenta cum ti se par? Am reusit, Doamne ajuta.

Si eu o faceam ca tine, eram obsedat de ea, dar am scapat de ea, va fi o lupta, nu va fi usor din prima, adica e treptat, dar vei reusi DACA SI NUMA DACA nu renunti, nu uita acest lucru, in lupta asta, reuseste cel care sta in picioare cu 1 SECUNDA mai mult, tu sau instinctele sexuale, 1 secunda, nu uita.

| ViorelVaFuraDeSubPod a răspuns (pentru anonim_4396):

Doamne ajuta!

| anonim_4396 a răspuns (pentru ViorelVaFuraDeSubPod):

Doamne ajuta!
Vei reusi, Dumnezeu sa te binecuvanteze