| anonim_4396 a întrebat:

Sunt impreuna cu o fata de aproximativ 1 an, noi am facut sex la aproape 3 luni de cand eram impreuna.
Ea spune ca a fost virgina, dar cand am facut-o nu a fost foarte greu sa intru in ea, cu toate ca ea ma impingea cand incercam sa intru si a plans, pe penis nu aveam, nu am vazut niciun fel de sange, in schimb pe chiloti avea niste pete de sange, tin sa precizez ca dupa ce am intrat, ea spunea ca o doare, dar dupa vreun minut, spunea ca nu o mai doare asa rau. Nu stiu ce sa cred cu toate ca ea a fost rusinoasa, a vrut sa facem cu chilotii pe ea si era si neepilata.

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ai impresia ca sexul de dezvirginare, provoaca placere, afla ca esti intr-o grava eroare. Partenera de sex nu te-a impins fara rost. Si nici nu a plans de bine ce se simtea.
De asemenea si daca tu stii ca in timpul dezvirginarii ar fi trebuit sa sangereze, trebuie sa afli ca esti din nou in eroare. Conditiile in care se produce sangerarea in timpul sexului de dezvirginare, este descris in mod profesional/medical in revista Descopera.ro din care am extras urmatorul fragment :
""Adesea în trecut, dar şi în zilele noastre, a fost si mai este si acum cerută dovada virginităţi unei fete, in anumite comunitati iar legat de acest aspect s-au dezvoltat numeroase obiceiuri legate de momentul deflorării. Situaţia a dus mai ales in trecut chiar si in zilele noastre la numeroase drame, cu atât mai mult cu cât conform studiilor medicale statistic a rezultat ca :
-- Doar 42% dintre toate femeile se nasc cu un himen care poate sângera în momentul deflorării.
-- La circa 47 % dintre femeile lumii, himenul este foarte flexibil şi se rupe relativ târziu mult după primul contact sexual, uneori abia in momentul nasterii primului copil,
-- In schimb în cazul unui procent de cca. 11 % dintre femeile rămase, himenul acestora este atât de subţire încât se poate rupe cu uşurinţă în timpul unor mişcări mai ample de desfacere a picioarelor : facand balet, spagat, gimnastica, la practicarea excaladei/a catararii sau alpinismului, la practicarea ciclismului, sau spre exemplu în timpul efortului intens depus la sport sau în urcarea unui munte."
Tu te afli printre cei care pot acuza pe nedrept fata de o fapta inexistenta fiindca iti lipsesc cele mai elementare cunostinte si informatii in aceasta privinta. Este indicat ca prima data sa mai si citesti ca sa te informezi corect si doar pe urma si numai daca ai argmente clare, certe, precise si corecte sa lansezi acuzatii mai mult sau mai putin fondate la adresa fetei.
Si la final sa o si barfesti, o fapta nedemna si inadmisibila in cazul unui... gentelman. Multa sanatate! http://realitateadamboviteana.ro/de-ce-nu-ne-mai-plac-virginele/

| Anonim20002 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

La inceput cand eram, ea mi-a spus ca nu a fost, dar dupa ce am vorbit mi-a spus ca a glumit doar si a vrut sa vada ce zic, tin sa precizez ca durat ceva pana sa facem primul act, deoarece la inceput doar o masturbam. Deci tu zici ca a fost, nu? (Stiu ca la unele fete nu se rupe himenul, dar am simtit la fel ca si la alte fete care nu erau virgine)

| Sofer a răspuns:

Exact asa era si fosta mea rolling on the floor) virgina nu cred.

| Plato a răspuns:

Cool post, thanks for sharing!

Acum ca ne-ai povestit, intrebarea care e?

| Anonim20002 a răspuns (pentru Plato):

Daca voi credeti ca a fost sau nu virgina

| Anonim20002 a răspuns (pentru Plato):

Daca a fost sau nu virgina.

| Anonim20002 a răspuns:

Intrebarea este: voi credeti ca a mai fost virgina?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Anonim20002):

Tu ai aflat ca si fetele se masturbeaza? Multe dintre ele chiar si intravaginal prin metoda numita ''degetica''? Si ce se intampla cu o astfel de ''pasarica'' dupa un anumit timp? Ar fi cazul sa mai si cititi pentru a invata cate ceva inainte de a acuza.

| Anonim20002 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Stiu, ea mi-a spus ca nu s-a masturbat niciodata, cu toate ca inainte sa fii facut ceva, avea convulsii vaginale si o masturbam doar cu un deget, spune-mi tu ce se intampla dupa un anumit timp daca face degetica, pentru ca nu stiu, si parerea ta daca mai este sau nu virgina.