| BlueTigerXD a întrebat:

Salut.Sunt in clasa a 10-a la liceu si imi place de o fata.Azi o pritena de a ei a intrebat-o daca ma place si a zis ca nu.ACum ea nu mai vb la fel cuine.Cum o pot face sa ma place? Sa ii spun ca o plac direct eu sau ce sa fac.Imi place mult de ea.

Răspuns Câştigător
| ywar a răspuns:

La 16-17 ani ani a placea pe cineva este relativ. Pot fi toane de adolescenti cu hormoni ori doar fericite intamplari. Daca tu te duci la ea sa o intrebi daca te place ea, din orgoliu, nu o sa recunoasca asta. Las-o blanda. Totul se decanteaza.

| BlueTigerXD explică (pentru ywar):

Si acum ea nu mai vb cu mine..si nu vreau sa o pierd

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Atractia si sentimentele trebuie sa fie reciproca.Nu sunt suficiente doar sentimentele tale fata de ea. Este obligatoriu sa te remarce si fata, deoarece doar cateva cuvinte in general nu sunt suficiente pentru a avea o relatie.Sa ai succes in incercarea ta insa consider ca o abordare prea "disperata" nu este cea mai indicata.

| neutrino a răspuns:

Daca o fata nu te place, atunci nu mai ai ce face.

| R0R0 a răspuns:

Spune-i in fata ce simti.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Nu mai vorbi nici tu la fel cu ea, o iei de manuta si ii spui ce ai de zic, fii hotarat

| niki1003 a răspuns:

Da-te pe langa ea. vorbeste fumos, amabil cu ea. scate-o la o cafea si caseste ceva care va atrage pa amandoi. de exemplu sportul sau altceva intreab-o pe prietena ei ce prefera anumita fata. daca iese cu tine la cafea inseamna ca ai sanse, daca nu incearca sa-ti gasesti alta fata. incearca sa vezi daca merge. daca nu nu-ti irosi timpul

| BlueTigerXD explică:

Dau funta la primul care raspunde

| BlueTigerXD explică:

Dau funda