| userdoge12 a întrebat:

Sunt in clasa a 6 a si imi place de un baiat, stiu ca si el ma place de la colegii mei...As vreasa stiu cum sa-i arat/sa-i spun ca il plac

Funda

Răspuns Câştigător
| Iwannabesmart a răspuns:

Cel mai simplu! ia cartea de matematica, aseaza-te langa el, faceti un exercitiu, ii arati ca esti desteapta la matematica, iar intre timp, spune-i ca il placi :p bineinteles, daca e destept faci asta cu matematica, daca nu e, ii spui pur si simplu ca il placi!

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Te sfatuiesc sa devii putin mai tupeista si abordeaza-l prin orice metode sau mijloace de comunicare sa-i dai de inteles ca-l placi, sau daca esti in stare, cel mai indicat ar fi sa-i spui in mod direct fata in fata ca ai dori sa deveniti prieteni sau chiar mai mult in cazul in care doreste si el acest lucru. Nu este deloc deplasat ca fata sa fie cea care ia initiativa. Procedand astfel tu ti-ai face "datoria" facand primul pas cum s-ar spune. Pe urma va trebui sa astepti raspunsul sau sa vezi ce va face el in continuare, daca va face sau nu "pasul" necesar catre tine. Succes.

| Xulescu006 a răspuns:

Wtf?! Unde esti tu, Tepes, Doamne?
Lasa ti fratilor iubirea, clasa a 6a? Really? In clasa a 6a voiam o ciocolata si nu stiam cum sa spun parintilor, si generatia de azi vrea "iubit".

| pufulescu a răspuns (pentru Xulescu006):

Mai... dar ma intreb si eu asa ca Gheorghe-n targ voi ce vreti de fapt, sa stea lumea in loc sau care e faza cu replica " pe vremea mea puncte puncte "? Stati si va mirati ca astia acum vor "relatii" in clasa a 6 a dar ati uitat ce socati erau parintii nostri cand la aceeasi varsta ne interesa mai mult muzica aia ciudata de la Metallica sau Depeche Mode decat SCOALA... sfanta scoala, urina-m-as pe ea!

| Giorgicaa a răspuns:

La mine, situatia e chiar invers, eu sunt baiat si imi place de o fata doar ca ea mi-a spus in fata ca stie ca o plac... daca si tu il placi si te place si el pe tine nu vad vreun motiv care sa te impiedice sa ii spui, de obicei baietii sunt mai rusinosi si nu iti spun in fata ca te iubeste deoarece le e frica sa nu mai vorbesti cu ei, ei asteapta sa le spuna fata ca il place, du-te si spune-i ca il placi si sa stii ca o sa mearga...cel putin eu astept de la acea fata sa imi spuna ca ma place

| userdoge12 explică:

Catre Xulescu006:Frate daca vrei imi rasp ca sa ma ajuti, altfel nu.ce naiba esti asa