| ArtemisD a întrebat:

Sunt intr-o situatie deloc placuta. Baiatul cu care a fost prietena mea cea mai buna a inceput sa ma placa. Vorbim de ceva timp,dar incerc cumva sa pastram acea relatie de 'just friends'. Problema e ca el e fooooarte dragut si mi-e greu sa il refuz. E important pentru mine,dar e la mijloc si prietena mea. Nu stiu cum ar reactiona daca ar afla. Credeti ca ar trebui sa renunt la tip, sau nu? As vrea doar niste pareri. Va multumesc anticipat!

14 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu zic sa vorbesti cu prietena ta [sa stie si ea cum stau lucrurile]oricum nici decum nu ar trebui sa renunti la ea din cauza unui baiat

| Dina10 a răspuns:

Parerea mea este ca daca intr-adevar iti place si tie de el, sa-ti intrebi prietena daca o deranjeaza faptul de a iesi cu el si daca nu are nimic impotriva dai bice.
Viata este asa de scurta si trebuie sa o traim la intensitate maxima, chiar daca cateodata suparam alte persoane.

| Azµre a răspuns:

Poți vorbi cu prietena ta și apoi cu el și na poate merge!

| Wøodenpints a răspuns:

Aşa, şi? Toţi băieţii cu care a ars-o ea, îţi sunt intezişi doar pentru că sunteţi prietene? Ce logică tâmpită.

| DuzzyDrey a răspuns (pentru Wøodenpints):

Adevaratthinkinglaughing)smug

| ArtemisD explică (pentru Wøodenpints):

Bine ai mai dat-o laughing

| iSimo a răspuns:

De obicei asa fac baietii. stii dupa ce nu mai sunt cu o prietena de-a ta se dau bine pe langa tine ..totusi eu tin cont de urmatorul citat : " intotdeauna sa fii prima alegere a cuiva " adica daca voia cu adevarat sa fie cu tine te alegea in locul prietenei tale.smug mai intreaba daca mai vrei sa afliibatting eyelashes

| ArtemisD explică (pentru iSimo):

Da,sincer,m-am gandit si la treaba asta ca o face doar pentru a o face geloasa pe ea, dar noi nu cunosteam inainte. Adica el nu stia ca suntem cele mai bune prietene si bla-bla thinking

| iSimo a răspuns (pentru ArtemisD):

Nu stiu ce sa zic, mi s-a intamplat si mie, baiatul dupa ce s-a despartit de bbf-u meu imi zicea mie ce nu-i convenea la ea...(amanunte) si dupa. vrei sa fii cu mine. sa stii ca aici o sa se ajunga oricum, eu zic sa nu te certi cu prietena ta pentru un baiat "trecator"

| ArtemisD explică (pentru iSimo):

Multumesc enooorm. O sa ma gandesc bine la ce o sa fac :*

| iSimo a răspuns (pentru ArtemisD):

Npk, toate trecem prin situatii de genul si trebuie sa ne ajutam big grin

| rikkimady16 a răspuns:

Mie nu mi se pare ceva ciudat. Adica el a fost cu prietena ta dar poate ca nu s-au inteles. Daca acum ii place de tine nu inseamna ca esti a doua alegere a nimanui. Acum ce faci? stai sa gasesti un baiat care nu a mai avut nicio prietena ca sa fi tu prima alegere? ..nu cred. Si eu am un prieten care priima data a fost cu bff meu si ea nu a avut nimic impotriva, nici eu...sunt de 10 luni cu el si nu ma simt deloc a doua alegere. Acum depinde si de prietena ta, daca ea mai are sentimente pentru el e cam greu dar daca nu, eu zic sa faci ce iti spune inima. Daca simti ca o sa mearga atunci incearca si daca vezi dupa aceea ca nu merge renunti. De ce sa te gandesti ce s-ar fi intamplat daca? mai bine vezi ce se intampla...eu asa as facewinking bafta

| diditza23 a răspuns:

Hei! si eu as alege tot prietena, iar pe tip l-as pastra ca amic in continuare.o sa cunosti altul pe care il vei place si care te va place..si astfel iiti pastrezi si prietena si amicul cu care a fost prietena ta..asta daca vreis a ramai amica cu el in continuarebig grin

| wLt a răspuns:

Daca inima ta te atrage spre el, du-te cu el, dar sa stii ca prietene se gasesc mai greu prietene bune, spune-i acelui baiat sa-i spuna ca te place si ca ar vrea sa fie cu tine, in plus ea nu s-ar supara pe tine ci pe acel baiat, sper ca te-am ajuta pa-pa!