| anonim_4396 a întrebat:

De curand sunt intr-o relatie!
Baiatul e dragut si tot imi propune sa facem sex, dar eu il refuz deoarece inca sunt virgina si mi-e cam frica sa fac acest pas...
Ce credeti ca ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| BlancaFantasma a răspuns:

"de curand."
E clar ca el vrea doar sex de la tine! eu nu inteleg ce se intampla cu voi(unele fete) de nu intelegeti clar da daca baiatul cere sex din primele luni de relatie(1-4) e clar ca asta e tot ce vrea.sincer mai bine stai singura decat cu unul care nu e interesat decat de sex, lui nu`i pasa de tine, fi sigura.nu iti dai seama ca te preseaza(imi tot propune.)? el incearca sa te convinga prin vorbe gen: te plac mult, te iubesc fata ca tine nu mai gasesc etc.si prin gesturi.treaba ta! insa sper sa nu te vad peste ceva timp pe TPU spunand ca te-a parasit.mai bine lasa`l tu pe el ca oricum nu ajungi nicaieri.in niciun caz sa nu faci greseala de a face sex cu elstraight face spune`i ca nu esti pregatita si daca te mai preseaza o sa crezi ca nu te iubeste. daca spune ce sta cu tine si te asteapta atunci ii poti da inca o sansa.dar daca face "scandal" e clar...next! bafta.

10 răspunsuri:
| zuzu a răspuns:

Tie frica? Nu.l face atunci happy

| Jigsaw a răspuns:

Vrea sa te f/uta si sa te lase, dupa cum observi abia esti cu el si deja vrea sa ti-o dea la mumu.

| BomBonika_9617 a răspuns:

Daca ai zis"de curand" esti sigura ca te iubestehappy? gandeste-te bine:pe si eu tot asa m-am combinat ca unu si dupa 2 luni facem sex? hai pa ma baiatuleoh go on...

| dariaelena a răspuns:

Daca esti de curand cu el.si deja ti'a propus e clar ca el asta vrea...mai bine stai cuminte, mai asteapta si cand o sa fi tu pregatita, at sa iti incepi viata sexuala si trebuie sa simti si tu ca vrei.Nu doar asa ca vrea el si ca te preseaza...

| kingRing a răspuns:

Hey trebuie sa invingi frica... daca iti va fi asa in totdeauna frica nu vei face niciodata acest pas (apropo, depinde citi ani ai,)

| Bybyutzzzz a răspuns (pentru kingRing):

Am 19 ani

| kingRing a răspuns (pentru Bybyutzzzz):

Trebuie sa faci ce iti spune inima...

| ღBrunette a răspuns:

Hey! Daca esti de curand cu el si deja iti cere asa ceva, sunt clare intentiile lui, nu? Eu zic sa nu te lasi prostita si sa stai in banca ta. Ai afirmat ca ti-e frica sa faci acest pas, deci nu esti pregatita inca. Daca nu te intelege si nu e capabil sa te astepte, atunci da-i papucii! happy

| anonim150506 a răspuns:

Nu e neaparat sa faci acest pas daca tie frica,,,,, dar daca totusi ai sa decizi sa-l faci asigurate mai intii ca el e persoana care merita sa fie primultongue

| marina2peu a răspuns:

Hei eu acum doi ani am intalnit un tip care tot venea la mami la restaurant era foarte dragut cu mine si dupa o saptamana am fost impreuna el mi s-a parut de treaba adica nu vb prosti si de alea dupa o luna a inceput sa ma itrebe daca sunt virgina si i-am zis ca da, trece iar o luna si nici ca a mai pomenit si asa ca de craciun am hotarat sa ma culc cu el fara ca el sa ma oblige si acum suntem impreuna de aproape 2 ani eu cred ca baiatul care merita o sa simti acolo adanc in inima si nu cred ca ii mare lucru daca incerci.te pup succes:*