| anonim_4396 a întrebat:

Vreau un sfat: este un baiat la mine in clasa care ma place de 3 ani si ma tot imbratiseaza si face glume de genul asta! eu nu il vad ca mai mult decat ca pe un amic si daca nici macar nu suntem intr-o relatie si ma imbratiseaza, cand o sa fim, se o sa se intample?! am incercat sa stau cu el, vorbesc cu el, suntem prieteni buni si tot recunoaste ca ma place si nu stiu ce sa mai fac, imi e doar amic si nu simt nimic pentru el...toata clasa spune ca il plac si daca incerc sa dovedesc ca nu e asa il ranesc si nu suport sa fie suparat pe mine pentru ca imi e ca un sprijin... ce sa fac thinking Fundaaa! big grin

Răspuns Câştigător
| theBella a răspuns:

Si eu am trecut prin aceeasi situatie.nu-mi vine sa cred parca ai scris despre mine.cu riscul de a se supara spune-i ca nu simti nimic pentru el.se va supara dar ii va trece intr-o zi doua.este cel mai corect si fata de el si fata de tine.eu asa am facut acum stie care-i este statutul si am ramas buni amici si doar atat.bafta