| AnniaAKN a întrebat:

Cum poti sa-ti dai seama daca iubesti pe cineva? Nu mi s-a mai intamplat sa ma aflu intr-o situatie atat de ciudata.Am un prieten pe care l-am cunoscut acum 4 ani,e un baiat de treaba dar are niste schimbari de comportament care pe mine ma deranjeaza, poate asta m-a facut sa nu-i ofer atentie, suntem foarte diferiti.In ultima perioada am petrecut mult timp impreuna,eu stiam ca ma place dar acum a avut ocazia si curajul sa-mi spuna ce simte pentru mine,a fost prima data cand am fost asa de apropiati. Daca am avea o relatie sunt sigura ca ar face tot posibilul sa mearga,dar eu cand ma uit la el vad tot acelasi prieten drag si nimic mai mult, nu vreau sa-l ranesc si am acceptat sa avem o relatie, acuma ma gandesc ca e posibil sa simt ceva mai mult pe parcurs sau poate nu.Nu pot sa-mi dau seama daca am facut o greseala.

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Daca ai luat decizia buna sau rea, doar timpul o va spune, exact cum ai precizat si tu.Si mai ales daca este dispus sa faca concesii incat sa va fie bine impreuna, cu atat mai mult. Uneori cele mai lungi iubiri sunt cele incepute cu prietenii, asa ca mai asteapta si poate vei fi surprinsa.

5 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Pai in momentul in care te vei afla in preajma persoanei respective te vei simti ciudat, vreau sa spun ca o sa ai o stare ciudata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu faptul ca spui ca il vezi incontinuare acelasi prieten drag ti-ai dat deja răspunsul. Nu ti la el ca la un iubit si nici nu il iubesti. Iti vei da seama din prima atunci cand iubesti. Si faptul ca ai acceptat o relatie doar de dragul lui poti fi sigura ca il ranesti mai mult.ii inseli încrederea şi sentimentele. Mai bine ii spui adevarul pana nu e prea tarziu.

| premierevideo a răspuns:

O sa iti dai seama singura, atunci cand vei avea varsta potrivita.

| AnniaAKN explică (pentru premierevideo):

Am 20 de ani, e potrivita.

| premierevideo a răspuns (pentru AnniaAKN):

Atunci e mai mult de discutat. Trebuie vazut ce scartie. De ce nu te atrage. Ce te-ar atrage. De ce accepti sa fii cu el.de ce faci compromisuri. E o discutie destul de lunga.