| Robert_Roby_2003 a întrebat:

Salut, sunt un baiat de 14 ani care si-a facut de curand o iubita noua. Vreau sa va intreb cum pot excita o fata la maxim... Vreau sa o excit ca dupa ma excita si pe mine... Cel mai bun raspuns dar Funda

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Cea mai buna si in acelasi timp eficienta metoda de excitare reciproca este petting-ul. Convinge-ti iubita sa accepte si... spor la "munca". big grin

| Robert_Roby_2003 explică (pentru corbulalbrosu):

Iti multumesc... Ea vrea sa ne excitam reciproc, ea a deschis subiectul. si eu nu stiam cum.

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Intrebare tipica pentru 14 ani... Daca nici nu stii sa faci asa ceva, de ce te-ai mai baga? Asteaptati frate sa mai cresteti, nu va aruncati asa ca animalele.

| StfRzv a răspuns (pentru Adry05):

Esti trist. Daca nu i-ai oferit niciun ajutor in raspunsul tau la ce l-ai mai postat?
Tinerii de azi si generatia actuala e mult mai dezvoltata. Cel putin cei nascuti dupa anul 2000. Asta e realitatea.

Eu la 14 ani ma jucam gropita..sau alte jocuri populare. Dar asta e.

| StfRzv a răspuns (pentru Adry05):

Daca vrei sa iti exciti noua ta iubita si ai acordul ei, lucrul de baza e sarutul. Incearca sa te joci cu parul ei sau sa o musti incet nu foarte tare, asta la inceput pana scapati cat de cat de timiditate amandoi.
De urmat, ar urma sa incepeti cu atingeri mai directe gen sani, poponet. si la final sau dupa un timp poate-ti ajunge mana in pantalonii ei si invers. Cu toate astea nu cumva sa infigi degetu pe undeva. Nu ai treaba cu gaurica tu te joci cu buzele si partea de sus. Doar atingeri / 'frecari'. Ma rog intram prea 'deep' in subiect. Doar sarutati-va si actiunea va urma in propriul ei ritm. Daca e chiar dispusa si e genul de fata 'nebuna' ( majoritatea sunt ). o sa te faca de n-o sa-i poti face fata. laughing

| SG1995 a răspuns (pentru StfRzv):

Nu cred, că la 14 ai erai complet dezinteresat/ă de sexul opus. E absurd imposibil, deoarece ești în plină adolescență, mno acu depinde și de aturaj, și știai la vremea respectivă.

| Robert_Roby_2003 explică (pentru Adry05):

Nu ca nu stiu sa fac asta, dar nu avem de la cine sa cer mai multe sfaturi, nu stiu cum sa iti spun dar eu iubitei mele nu vr sa o supar sau sa ma faca nesimtit, vreau treptat treptat sa se simta ff bine.

| Adry05 a răspuns (pentru StfRzv):

Sunt fata in primul rand.
In al 2-lea, ce trebuia sa spun, sa-l incurajez si sa-i spun EI AVAND 14 ANI unde o sa linga pe tipa aia? N-ar trebui sa ii incurajati sa faca asa ceva. Am raspuns pentru a incerca sa mai schimb putin situatia, nu ma bagam degeaba. In general raspund unde stiu sau unde am o anumita parere.

| StfRzv a răspuns (pentru Adry05):

Ma rog, nu am intentionat sa te jignesc sau ceva.
Asta a cerut..asta il ajutam, cu toate ca nu e normal, asa sunt generatiile astea. Mai era o stire la observator cu un sondaj in care barbatii nu mai prefera fetele virgine ci cu experienta. S-a sucit lumea de tot la cap. Asta e. Imi pare rau daca te-am ofensat in vreun fel. O zi buna si, Paste fericit.

Pentru Robert, nu am ce sa mai spun, fiti amandoi relaxati si de la sarut o sa decurga totu' de la sine. Ma rog.

| corbulalbrosu a răspuns:

Din definitie reiese ca acest cuvant "petting" provine din englezescul "to pet" si inseamna a mangaia si a dezmierda. De fapt, petting-ul reprezinta totalitatea sarutarilor, atingerilor, mangaierilor, extinse pe intregul corp in vederea excitarii punctelor/zonelor erogene a partenerului. In acest caz, totul este permis, adica cunilitia (linsul "pasaricii") cat si sexul oral, insa este interzis cu desavarsire sexul real, adica penetrarea vaginala. Petting-ul reprezinta totalitatea jocurilor erotice si sexuale si din acest motiv este cea mai tandra, frumoasa si pasionala activitate in care poti sa incerci orice iti face placere cu conditia sa reusesti sa respecti regula de baza, de a nu depasi limita obligatorie impusa; se permit toate perversiunile si/sau fanteziile sexuale adica totul... mai putin penetrarea. Prin petting se intelege practicarea acelor actiuni la care poate recurge o perechea de adolescenti care inca nu si-a inceput viata intima, dar care cauta totusi sa-si provoace reciproc placere sexuala care sa se finalizeze prin orgasm si ejacularea. Petting-ul este o forma de provocare a placerii sexuale la tinerii care inca nu si-au inceput viata intima, sau altfel spus, petting-ul se considera a fi un joc erotic (soft sau hard, dupa numarul de haine pe care le pastrezi pe tine...), a carui scop final este obtinerea placerii maxime. Altfel spus, petting-ul se doreste a fi alternativa la actul intim pentru tinerii virgini, o alternativa de "sex surogat" pentru cei ce vor sa-si pastreze (inca!) virginitatea. Succes si satisfactii in cazul in care vei practica asa ceva Multa sanatate!

| Robert_Roby_2003 explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc mult, mai astept cateva ore si daca nu gasesc un rasp mai bun ca al tau tu primesti funda