| AlexCalin a întrebat:

Salut sunt un baiat de 17 ani, si am o problema, mereu cand sunt cu o fata (in pat) ma excit foarte rau si repede, si durez cel mult 5 minute, ma afecteaza ca ma gandes ca nu-i de ajuns si nu o fac sa se simta bine alaturi de mine.
Eu sunt un baiat destul de frumos, cel putin am stat cu multe fete frumoase si unele care nici eu nu ma asteptam ca se uita la mine, cand ajungem la partea cu sex de multe ori o evit din cauza aceasta. Vreau sa ma ajute cineva, imi este jena sa le spun la parinti. Vreau sa am o viata sexuala normal de oare ce multe fete vrea sa fie cu mine (nu vreau sa ma dau mare sau ceva de genul).

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Contactele sexuale se intretin cu scopul de a ne produce dupa un timp mai lung sau mai scurt, intr-un final oarecare, placerea si satisfactia ca ambii parteneri sa ajunga la orgasm si ejaculare in cel mai fericit caz in acelasi timp, concomitent. Daca se reuseste ca acest lucru sa se produca nu mai conteaza in cat timp a fost obtinut/realizat. Acest lucru se obtine insa destul de greu si se reuseste in general dupa insusirea unei experiente care se realizeaza in timp, dupa mai multi ani se activitate sexuala sustinuta/continua.De obicei in cazul primelor actiuni sexuale din cauza excitarii foarte intense chiar si in cazul ejacularii in multe situatii penisul iti va ramane aproape la fel de erect ca la inceput ceea ce faciliteaza posibilitatea montarii un prezervatv nou (pe penisul spalat sau f bine sters de sperma) si sa treci imediat la inceperea unui act sexual nou. De obicei acest de-al 2 lea sex va fi mai lung decat primul putand dura chiar mai mult de 5-6 minute, ceea ce se poate considera ca fiind deja un sex aproape normal. Daca nici a 2-a oara nu reusesti sa-ti satisfaci partenera nu te demoraliza, incerci si a 3-a oara sau ii faci un oral, o degetica pentru a nu o lasa nesatisfacuta. Intotdeauna indiferent de metoda folosita (sex normal, sex oral, degetica) la final si femeia trebuie sa fie intotdeauna si obligatoriu satisfacuta pentru a nu ramane, sa nu fie lasata asa cum se spune "cu ochii-n soare" Asa este normal sa se intample chiar si in cazul in care nu ai reusit s-o satisfaci prin sex normal chiar de la inceput. Uneori pot trece chiar si ani pana cand sexul va decurge asa cum ne dorim cu totii. Multa sanatate.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti la inceput.Majoritatea baietilor trec prin asta.Cu timpul se va mari timpul.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Este normal sa te termini repede, ai numai 17 ani, cu rabdare si perseverenta vei reusit, ai nevoie de experienta, **** tot ce misca, asa vei capata experienta si vei reusi sa duci actul sexual mai mult, incearca si cand faci laba, in momentul in care simti ca vine ejacularea incearca sa o opresti ca sa obti totusi un control asupra ei

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Inca un lucru extrem de important, nu te mai gandi la problema asta cand faci sex ca va iesi haos, concentrezate doar asupra sexului si placerii

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Este normal sa te termini repede, ai numai 17 ani, cu rabdare si perseverenta vei reusit, ai nevoie de experienta, prinde tot ce misca, asa vei capata experienta si vei reusi sa duci actul sexual mai mult, incearca si cand faci laba, in momentul in care simti ca vine ejacularea incearca sa o opresti ca sa obti totusi un control asupra ei

| mihai69 a răspuns:

Păi poți s-o faci să aibă orgasm încă din faza de preludiu! pe urmă, chiar nu mai are mare importanță cât mai poți tu să reziști.winking

| 4psiho a răspuns:

Important este să nu te grăbești când o faci. În timp ai să devii mai expert, iar actul tău sexual v-a dura mai mult. Cât despre a o face să se simtă bine sau nu alături de tine dacă reușești să o aduci la orgasm s-ar putea să nu mai conteze cât te ține.
Nu este bine să eviți actul sexual, ai să intri într-un cerc vicios din care îți va fi greu să ieși. Ar trebui să încerci o terapie de desensibilizare.
Uite și un articol despre durata unui act sexual:
http://www.romedic.ro/cat-dureaza-in-medie-o-partida-de-sex--0P17791