| AlhghgfgdgAlxfr a întrebat:

Salut sad
Sunt un progrmator/liceean, cum vreti voi.
Numai sunt bun de nimic de cand m-am indragostit.Ma uit ore intregi la fotografiile ei, numai am chef de nici un limbaj de progrmare(de o fii C#,JavaScript, PHP etc.). Acum am aflat ca are iubit, vazandu-i sarutandu-se.Am mai fost indragostit, dar nu in halu' asta.Este foarte diferita de restul' :este draguta, inteligenta(ce sa mai spun,ca-s multe...),amabila(nu ii place sa jigneasca ), amuzanta si se intelege cu toata lumea.
Tin sa mentionez ca am fost colegi in clasa I,dar la sfarsit de an m-am mutat in alta scoala(din afara orasului),apoi in cl. a V-a am revenit in oras,iar in clasa a IX-a (acum) am vazut-o.
Sunt sigur ca tipul cu care sta (nu este prost,adica judeca,dar este fitos,iar ea nu este) doar asa, ca a mai avut si altele. Sunt sigur ca nu o iubeste. Ciudat este ca in momentul in care s-a uitat si ea la mine lung...
Va rog, ajutati-ma.Cineva, care se pricepe sa-mi lase adresa sa de facebook.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sincer in loc sa inveti limbajele alea de programare tu isi pierzi aiurea timpul aiurea sincer,indragosteala? asta cu ce te ajuta pe ca tine ca individ sa stiu si eu,fata are un iubit deci nu te place,nimeni nu-i obligat sa te placa fi naibi barbat treci peste asta e,apropo bagati in cap fetelor nu le plac baieti cuminti sunt plictisitori,sinceri,serioasi, nehotarati, frica de orice mascul etc in scimb le plac badboy, fa un sport, du-te la sala, invata frate limbajele alea ca sunt foate importante cu o fata nu se face primavara sa stii, in fine faci ce vrei, numai fi muiere sincer e aiurea

| AlhghgfgdgAlxfr explică (pentru RAY):

O cunosc, nu este genu' de fata, insa el a pacalit-o, ce nu se intelege, el este bad boy dar ea nu_l stie.

| RAY a răspuns (pentru AlhghgfgdgAlxfr):

Man la orice fata i place un badboy nu stie pe naiba nu stie

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Te-ai indragostit de o imagine.
Esti departe de realitate, si e prea mult de explicat de la nivelul asta.
Ceea ce vezi tu, e ceea ce vrei sa vezi. De fapt n-ai de unde sa stii daca acea fata gandeste cum crezi tu, nu cred ca aveti nimic in comun. Si sa se intample o minune, sa ai o relatie cu ea, probabil nici n-ati avea despre ce sa vorbiti. De activitati impreuna nu mai zic, nu cred ca ti-ar place tie sa te plimbe o fata prin cluburi in fiecare week-end. Si nici ei nu cred ca i-ar surade sa vina la tine ca sa stati pe net.
La varsta de liceu nici nu e obligatoriu sa fie dragoste intr-o relatie. Atat timp cat e respect, si atractie, e suficient, pentru o relatie adolescentina.
In timp o sa intelegi mai multe lucruri, o sa te maturizezi, si o sa-ti fie mai usor. De 'dragostea' asta pentru pozele unei fete de pe Facebook, o sa si uiti, in scurt timp.
Macar abordeaza fata pe chat, incearca sa mai faci conversatie cu ea, vezi daca va potriviti, macar ca amici.

| AlhghgfgdgAlxfr explică (pentru NoTurbinaNoGood):

O vad si prin liceu si nu o pot uita, nu pot, incerc...

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru AlhghgfgdgAlxfr):

Baga-te in seama!
Un refuz te scoate din starea asta mai usor decat orice.
Si nu e neaparat sa fie un refuz, poti sa-i devii amic, daca te controlezi si vorbesti ok cu ea.

| AlhghgfgdgAlxfr explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Man,nu m-a refuzat, nici nu am vorbit cu ea.

| syd a răspuns:

Daca nu ai vorbit cu ea nu ai de unde sa o cunosti. Tu esti in faza in care o pui pe soclu, o vezi ca pe o fiinta perfecta. Trebuie sa te trezesti la realitate, sa o privesti si cu ochiul ratiunii. Nu stiu daca intelegi ce vreau sa spun acum, dar cu siguranta iti vei da seama mai tarziu. Daca te intereseaza chiar asa de mult, fa cunostinta cu ea. Daca il lasa pe respectivul, actioneaza tu. Pana atunci pastreaza o relatie de amicitie/prietenie, fara sa bati prea multe apropouri. Si vorbeste cu ea si in realitate, nu doar virtual. E doar o iubire adolescentina, nu te astepta la nimic mai mult, revino-ti si traieste-ti viata normal.

P.S.: Programator de asemenea; am trecut si eu prin ce treci acum. Daca chiar ai nevoie de mai multe sfaturi, trimite-mi un mesaj si te caut eu pe Facebook.