| Omtheman a întrebat:

a trecut cv timp de cand s-a despartit de mine iubita si acum am inceput sa trec peste sa inteleg situatia dar acum ca s-a despartit de mine normal e cu alt tip abia acum incep sa fie impreuna si nu stiu de ce dar inca ma dispera cand i vad ca nu imi vine sa cred ca m-a lasat si ma inerveaza cand vad pe facebook poza cu ei 2, ce as putea face sa trec odata peste o urasc pentru ceea ce mi-a facut,nu cred ca voi mai da inima mea unei fete inainte sa fiu sigur ca si ea ma iubeste la fel de mult si sincer ca si mine, eu sunt un baiat care uraste din toata inima curvimea,inselatu, mintitu, secretele si tot ce tine de lucruri ce distrug relatile si lucruri mizerabile. ce sa fac ca sa o uit odata definitiv ca tot imi vine sa ma uit la ea pe facebook si cand vad cum vb ei 2 numa ma dispera plus ca o urasc deja, dau funda si va rog sa raspundeti fara bataie de joc happy

Răspuns Câştigător
| XxBlueRosexX a răspuns:

Toate la timpul lor, si eu am trecut acum 1 an prin ceva aseamanator si pot sa zic e destul de aiurea.
Pentru a o uita pe fosta trebuie fie ca vrei, fie ca nu vrei sa o scoti complet din viata ta!
In primul rand sterge mesajele si email-urile de la ea si scoate-l din lista de prieteni de pe retelele de socializare! URGENT!
Chiar daca te-a ranit, atunci cand incerci sa-o arunci intr-o lumina proasta pentru a scapa mai repede de sentimentele nedorite obtii adesea efectul contrar. Asa ca tot ce trebuie' sa faci este sa fii calm. Gandeste.te intai : "de ce o vrei inapoi? daca v-ati despartit inseamna ca aveati un motiv, nu? "
Dar. ti-am zis stai calm ca : indiferent de detaliile despartirii, atunci cand incerci sa transformi rapid afectiunea in aversiune sau chiar in ura, obtii un amestec de sentimente care te va face sa te gandesti si mai mult la ea pe termen lung. Sentimentele negative amestecate cu afectiunea vor duce la confuzie, vinovatie si te vor rani si mai mult. siii Evita si prietenii care te incurajeaza sa crezi ca nu ai avut absolut nicio vina si ca fosta e o nemernica totala.
Deci ce pot sa zic. bafta va trece chair daca e greu dar va trece cu timpul si ranile adanci se vor vindecawinking
funda?

2 răspunsuri:
| darriya a răspuns:

Nu mai intra pe facebook ceva timp, nu te mai gandi la ea, iesi cu prietenii razi, te distrezi...gandeste-te ca ea nici n-are nevoie de tine si tu fiind prostut te gandesti la ea aiurea da-o incolo, alta fa-i in ciuda cautati una mai frum, fa-o sa moara, daca esti destept!

| Deea204 a răspuns:

Pentru a o uita, incearca sa nu te mai gandesti la ea. Va trebui sa arunci tot ce ti-a oferit ea ( daca ai; de exemplu cadouri ), sa uiti toate amintirile in care se afla si ea, si sa o stergi de pe conturile de socializare ( facebook, yahoo, twitter, tumblr etc ). Mai mult ca sigur asa va pati si baiatul cu care este ea impreuna, deoarece un om nu se schimba asa repede, si asa este ea ( gen,, curva" ). Ea te-a vrut doar pentru ceeia ce puteai sa-i oferi,, scump" ( nu dragostea, ci banii, sex, si alte chestii) Sper ca te-am ajutat, si o vei uita cat mai repede. Succes, pa-pa. happy Funda?