| IonutAlexandru199723 a întrebat:

Acum 2 zile eu si prietena mea am facut sex, ea fiind virgina si am facut-o protejat, astazi ea mi-a spus ca o doare sub burta. Tin sa mentionez ca iei i-a venit menstruatia de 2 ori luna trecuta( odata de pe 1 iar alta de pe 23) si are o menstruatie neregulata. Credeti ca este vorba de vreo sarcina? Eu i-am cumparat un test de sarcina preventiv la cat timp ar trebui sa il foloseasca? (2 sapt 3. etc)

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In raspunsul pe care ti-l-am transmis ieri, (https://www.tpu.ro/......e-vorba/), am explicat cat se poate de detaliat si pe intelesul vostru ca este 100% IMPOSIBIL, ca dupa cateva zile de la sex sa apara chiar si CEL MAI MIC SEMN DE SIMPTOM DE SARCINA
Durerea pe care o resimt fetele diupa ce sunt DEZVIRGINATE apare din cauza MUSCHILOR VAGINULUI care au fost INTINSI peste limita lor de intindere normala si din cauza MALTRATARII muschilor vaginului in timpul sexului in acestia se instaleaza FEBRA MUSCULARA.
Fiindca in cazul prietenei tale ciclul menstrual este de tipul NEREGULAT, lungimea ca numar de zile poate sa varieze in limite foarte largi de la cel mai SCURT ciclu cel de 21 de zile la cicluri lungi de 35-42 de zile sau foarte lungi de peste 42 de zile. Daca lungimea ciclului este l-ai mica de 28 sau 30-31 de zile, in acel caz menstruatia poate porni o data in primele zile ale lunii si a doua oara in timpul ultimelor zile ale respectivei luni calendaristice.
Ciclul menstrual anterior (02.12 - 22.12 = 21 zile) a avut cea mai mica/scurta posibila lungime : de 21 de zile. Actualul ciclu, care a inceput in 23.12 poate sa aiba orice lungime si din acest motiv NU se poate determina cand are loc OVULATIA si nici perioada in care a fost/este/sau va fi in PERIOADA FERTILA si din acest motiv pentru a NU arunca banii pe care i-ai dat pe testerul de sarcina direct ''la gunoi'' si pentru ca rezultatul obtinut sa fie VALID, VALABIL si CORECT, testul de sarcina se va putea face incepand cu data de 27 Ianuarie, bineinteles numai daca NU va porni pana in acea zi menstruatia. Testul care este facut inainte de data de 24 Ianuarie va avea rezultatul FALS NEGATIV in proportie de peste 85-90% Multa sanatate!

| IonutAlexandru199723 explică (pentru corbulalbrosu):

Scuze, dar nu vreau sa te enervez sau ceva, nu prea ma pricep la chestiile de genu' dar daca ii vine ciclul asta inseamna ca nu are sarcina?

| sofisis a răspuns (pentru IonutAlexandru199723):

Daca nu te pricepi, la ce mama naibii faci sex?

| IonutAlexandru199723 explică (pentru sofisis):

Ca sa intrebi tu! Daca nu voiai sa dai un raspuns cat de cat relevant despre acest subiect te rog nu mai da!

| sofisis a răspuns (pentru IonutAlexandru199723):

Pai scuza-ma dar nu am cum sa reactionez cand un pustan, un copil, face sex pentru ca asa a auzit si el ca e cool si habar nu are ce inseamna!

| IonutAlexandru199723 explică (pentru sofisis):

Un pustan?! Copil? inaintee sa spui lucrurii de genu' asigura-te ca este si adevarat. Am cu aceea fata 2 ani jum. si la 18 ani (ai iei) am decis sa o facem. iarta-ma pe mine daca tu ai 20 si inca esti singura.

| sofisis a răspuns (pentru IonutAlexandru199723):

Nu-mi plange tu mie de mila. Stai cumintel. Si da, esti pustan si copil atat ca varsta cat si ca experienta si cunostinte. Este cu atat mai trist daca ai 18 ani si esti atat de paralel cu ce inseamna sex, contraceptie, teste si etc.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina, se face DUPA 21 de zile, de la ultima partida sexuala.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu se poate. Nu are cum sa ramana insarcinata daca i-a venit menstruatia de 2 ori mai ales.
Nu iti mai face atatea griji. Il mai doar pe om sub burta.

Este ok ca iti faci griji si este un lucru normal. Dar intelege ca nu ai de ce in acest caz.

| ywar a răspuns:

Eu inainte de a face orice cu putzulica ta ti-as da test de sexologie... Daca nu treci poooc una peste ceafa. 4 trecut in catalog, nu mai pupi praline.
Deschide cartea si pe urma un site din ala, stii tu care!

Răspuns utilizator avertizat
| NiculaiMarianTraian a răspuns:

Da, daca ciclul apare inseamna ca nu s-a format sarcina