| anonim_4396 a întrebat:

Acum aproape doua luni am cunoscut din un gay foarte simpatic. Inainte sa il cunosc am vb o data cu el pe Grindr si nu mai tin minte daca i-am dat si eu poze cu mine, dar prima data cand m-a vazut s-a uitat ciudat la mine, probabil ca m-a recunoscut si eu pe el abia dupa vreo doua sapt. Mi-am dat seama ca e el pentru ca avea o poza mai de mult timp pe grindr. Am intrat acum o saptamana pe Grindr dar am vrut sa fac misto de el un pic happy i-am zis ca e pe invers si m-a blocat. Dar mi-a zis ca el e homosexual(ca si mine de altfelhappy. Acum mi-am facut alt profil pe Grindr doar ca el nu a mai intrat acolo, probabil si-a sters profilul pentru ca voiam sa il intreb daca vrea sa fie activ cu mine(nu am facut inca nimic cu baietii dar imi plac mult, spre deosebire de fete care nu ma atrag deloc). Daca il gasesc iar pe Grindr si il intreb asta nu se supara? Sau nu ma fac de ras? Nu vreau sa ma fac de ras degeaba, sa ma stie lumea drept homo, mai bine ma sinucid decat sa zica lumea ca-s gay(sau sa afle parintii pentru ca e o rusine prea mare). Credeti ca daca il intreb se poate simti deranjat si sa ma fac de ras? Sau sa ma spuna si la altii, lucru care ar fi extrem de rau pentru mine? Din intamplare ne vedem o data pe saptamana, dar nu am treaba cu el, doar ne salutam si atat, mai mult el ca eu nu prea sunt comunicativ:-) plus ca prima data i-am zis ca nu-s gay. Mi se pare foarte simpatic, dar nu vreau sa ma fac de ras sau sa il deranjez.

12 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Lama lui Occam spune că primul răspuns (cel mai simplu, logic, din instinct) e cel corect.
Așadar, așteaptă să dai peste altcineva cu care să rezonezi și căruia să nu-ți fie rușine să-i spui că vrei mai mult de la el decât un simplu „salut".
===
http://ro.wikipedia.org/wiki/Briciul_lui_Occam

| Drimmero a răspuns:

Tie iti plac bajetii si nu vrei sa te faci de ras sau ce? Nu cred ca ai mai mult de 16 ani, eu zic sa vezi ce si cum, apoi da-ti cu parerea despre aceasta invazie sentimentala. Tot mai multi homo apar!

| FaraNume77 a răspuns (pentru Drimmero):

Am 21 de ani si nu eu am ales sa fiu asa...

| Florentina9210 a răspuns (pentru FaraNume77):

Ai 21 de ani dar degeaba!

| FaraNume77 a răspuns (pentru Florentina9210):

Pai de ce? Nu te inteleg.

| TrăieşteClipa a răspuns:

De ce naiba sa-ti fie rusine?
Fii tu insuti si basta.
Ceea ce gandesc altii este doar problema lor.

| FaraNume77 a răspuns (pentru TrăieşteClipa):

Nu vreau sa afle altii, sau parintii (caz in care va trebui sa ma sinucid de rusine laughing. Si normal ca nu eu am ales sa fiu gay... pur si simplu unii baieti imi plac f. mult fara ca eu sa vreau asta... (fetele deloc)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bagseama,tu vrei sa fii si popa si hot! Asuma-ti riscul, accepta-ti conditia. Daca tu nu te accepti, cum ar putea ceilalti sa o faca?

| SERIALS a răspuns:

Pai daca iti plac baietii esti gay, de ce sa iti fie rusine de asta?

| FaraNume77 a răspuns:

Am senzatia ca as fi avut o sansa la el doar ca m-am purtat ciudat cu el. Si pe grindr i-am zis ca nu-s gay nici nu prea am vb cu el. Nici cand ne vedem nu vb in arara de salut si ce faci.

| KingMihai a răspuns:

Un psihiatru te poate ajuta.

| FaraNume77 a răspuns (pentru KingMihai):

Tu ai nevoie de psihiatru, asta daca mai poate face ceva, poate esti irecuperabil... (Ca sa iti raspund in aceiasi masura in care ai raspuns tulaughing))