| CatalinaMaria29 a întrebat:

Am 13 ani, iar ciclul meu menstrual nu a mai venit de o luna! Practic, mi-a venit toata luna August!
Precizez ca in luna Iulie am fost la mare, iar ciclul mi-a venit pe 27 Iulie ultima data! Nu mi-am inceput viata sexuala. Credeti ca ar putea fi o raceala?
Fara comentari inutile, va rog!

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! De abia acum incepe sa se regleze ciclul, momentan ai 13 ani ti a venit odată, acum pîna la varsta de 18 ani i ti poate veni oricînd, nu uita ca pana la 18 ani cand devii majoră corpul trece printr o serie de transformări si de schimbări, momentan esti un copil, ai rabdare ca anii i si vor spune cuvîntul, adica cu cît te aproprii de varsta de 18 ani te vei dezvolta, o sa i ti mai creasca sînii, o sa devii cu adevarat femeie.

| CatalinaMaria29 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Deja sunt destul de dezvoltatahappy

| Andreeush a răspuns:

Dacă nu ți-ai început viața sexuală atunci e exclusă o posibilă sarcină.
În cazul tău nu cred că e ceva grav. La început ciclul menstrual nu e regulat iar uneori poate întârzia chiar și o lună la vârsta ta.

| acerr a răspuns:

Stai linistiata, se intampla uneori dar vei intra la normal cand corpul este preagtit totalmente

| CatalinaMaria29 explică:

Nu mi-a venit*** scuzati greseala