| Custura_Mihaela_1986 a întrebat:

Bunã! Sunt la a 3-a luna de menstruatie, iar in ultimele 2 luni ciclul menstrual mi-a venit cam de 2 ori pe luna...
Tin sa mentionez ca ultima scurgere a inceput cam pe 27 iulie si s-a terminat 3-4 august, iar acum pe 17 august,iar mi-a venit, este normal?
App. am 12 ani

2 răspunsuri:
| 01Joulie01 a răspuns:

Țin să menționez că ar trebui să mergi de mână cu mamicuța ta la doctor. Sfatul unui medic te va ajuta mai mult decat TPU iar prima persoană căreia ar trebui să-i spui aceste lucruri e mama ta sau o mătușă.
Gândirea mea îmi zice ca ești la inceput, abia ți se dezvoltă organismul și din acest punct de vedere dar dacă continuă și apar și dureri în acea perioadă va trebui să mergi la un medic de specialitate.
Ferește-te să mai stai cu fundul pe pietre (reci) și să stai mereu cu papuci în casa (șlapi), să nu stai cu picioarele goale pe gresie sau orice suprafață rece.

| Custura_Mihaela_1986 explică (pentru 01Joulie01):

Dar eu nu am dureri in acea perioada