| anonim_4396 a întrebat:

am 13 ani, rog seriozitate, cand ma masturbez am orgasm, dar nu ejaculez...nu am sperma sau am orgasm uscat sau cand ai orgasm ce trebuie sa faci? Rog seriozitate.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

De obicei organele reproducatoare masculine care sunt : vezicula seminala, prostata si cele 2 testicule, ajung la maturitate in jurul varsei de circa 14 ani (+/- cateva luni) si abia din acel moment incep sa produca lichidul spermatic. Pna in acel moment trebuie sa te multumesti cu orgasmul ''uscat''. big grin Sanatate!

| Anonim9298494 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Stai am uscat sau nu?

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

O să ai și spermă, și ejaculare, nu te îngrijora.
Peste cel mult un an o să-ți fie dor de vremurile când nu trebuia să faci curat după fiecare orgasm...

| doctorandus a răspuns:

Spermarheea (aparitia spermei) are loc intre 10 si 16 ani. https://en.wikipedia.org/wiki/Spermarche

| Emilian65 a răspuns:

La varsta ta este bine sa nu te masturbezi. Pentru ca nu ai cum sa produci sperma. Deci, lasa-te de masturbare si totul va fi ok.

| Goete a răspuns:

Fetele nu au sperma.
Si baietii au de la o varsta