| أحب_دينيسا_أحب_ديني_1984 a întrebat:

am 14 ani si penisul meu are 5cm normal si 8 erect nu am ejaculat deloc si cand ma masturbez dupa erectie penisul meu se ingroasa in plus acesta are capul inclinat in partea dreapta destul de mult ce sa fac sa ma duc la medic? Am auzit ca pentru varsta mea marimea penisului ar trebui sa fie dubla, sa ma duc la medic?

5 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

laughing dubla? 14 este media la romani. Si penisul ca orice alta parte a corpului creste direct proportional. La 1, 5 m nu vrei sa o ai cat unul de 2. Pana pe la 20-21 tot o sa creasca. Daca vrei totusi sa scapi de griji, te poti duce la medic.

| mihai69 a răspuns:

Mărimea penisului tău e OK, mai ales că nici măcar nu ai început să produci spermă. Asta înseamnă că de-abia peste ceva (puțin) timp vei avea debutul producerii de hormoni care printre altele vor determina și creșterea în dimensiuni a organului genital până la dimensiunea pe care o ai „programată" în ADN-ul tău.
Răbdare.

| Felys a răspuns:

Si ce crezi ca ti-ar face medicul,o sa traga de el sa il lungeasca, vezi-ti de treaba, asta e mostenirea ta genetica, asa cum nu poti modifica oasele la fel si cu ce ai tu in pantaloni, ai rabdare ca o sa mai creasca pana la varsta de 20 ani

| MrCaNaByS a răspuns:

Eu zic sa termini cu aceste prostii, tu la 14 ani nu ai altceva ce face decat sa iti masori penisul?

| Tiganu69 a răspuns:

****,taie-l