| Br3tanicu a întrebat:

Sunt impreuna cu o tipa de 7 luni,si inca nu am avut parte de acel moment... si cand a fost vorba sa fie ea o dadea pe balbaite si asa,zice ca nu e pregatita, in ciuda faptului ca inainte imi zicea ca este pregatita, dar baga niste scuze aiurea... credeti ca ar trebui sa renunt la ea?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca tipa este cam mica de varsta ar trebui sa o intelegi cand spune ca nu e pregatita.

| Doub a răspuns:

Da, renunţă, nu o meriţi.

| sofisis a răspuns:

Pai daca tu nu intelegi ca nu e pregatita si o pistonezi la cap, normal ca baga tot felul de scuze.
Daca scopul tau e acela de a face sex si ea nu e pregatita, las-o. Nu o mai zapaci de creieri.

| Xpressurself a răspuns:

Nu, trebuie sa continui sa fii cu ea si sa ai rabdare pana se simte pregatita. nu renunta. are nevoie de timp sa te cunoasca.

| MorganaM a răspuns:

Mi se pare urat ce vrei tu si ce faci tu! Ar trebui sa te schmbi putin, mie nu mi-ar placea un iubit ca tine cu asa preocupari.
In adolescenta sunt tineri de mana, imbratisari, glume, zambete, saruturi, plimbari si asa mai departe. E frumos asa.
Dar cand deja baiatul vrea relatii intime, deja devine urat. Eu m-as simti ca o prostiutata, insa totusi, cred ca mai rau, ele sunt macar platite.
De ce trebuie sa vrei sa faci dragoste cu ea? Nu te poti rezuma la momentele frumoase din relatie, numai la vulgaritati din astea, de caine in calduri? Vei avea timp cand vei fi mai batran.
Eu o inteleg ca te refuza astfel. Daca iti zice direct ca esti prea vulgar si animalic, se teme ca o parasesti, desi ai merita, sa caute altul fara asemenea apucaturi.
Ori te schimbi, ori te schimbi!

| BellaComy a răspuns:

Daca o iubesti nu ar trebui sa renunti la ea... Daca nu se simte pregatita, inseamna clar ca nu se simte pregatita. Cand va fi ready iti va spune, nu-ti face griji.

| Heloooo366 a răspuns:

Consider ca daca o iubesti o poti astepta pana este pregatita sa faca pasul, dar daca nu o iubesti, poti sa o renunti la ea.