| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani si nu am avut vreo iubita pana acum iar parintii ma tot enerveaza cu intrebarea "cand iti faci si tu o prietena", pur si simplu sunt timid. Dar de ceva timp a inceput sa imi placa de o fata din clasa mea. De ceva timp vorbesc cu ea si ne intelegem bine. Problema este ca ea este genul de fata pe care o cunoaste tot liceul(nu este curv@), iar eu sunt genul de tip caruia nu ii place sa fie centrul atentiei, mie imi place sa am putini prieteni dar adevarati.
Si inca ceva, la scoala nu prea imi da atentie, eu incerc dar... v-am spus are multi "prieteni" si cred ca nu vrea sa fie vazuta cu un necunoscut ca minestraight face
Ce as putea face ca sa ma placa (nu prea vreu sa ma fac de ras)?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Slabe sperante sa fii vreodata cu ea, insa in tot raul intotdeauna exista si o parte buna, poti fi sigur ca nu ai fi fericit alaturi de ea, sau oricare alta fata care se comporta asemenea ei. Tu ai un anumit comportament mult diferit si ca atare si viitoarea ta prietena va trebui sa aiba conceptii asemanatoare cu cele ale tale. Succes.

| mihionuț a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Salut! Multumesc pentru raspuns, m-am gandit si chiar ai mare dreptate, faza este ca la mine in liceu majoritatea fetelor sunt ca ea unele chiar mai rau, fete mai "in banca lor" nu prea sunt la mine in liceu(si este surprinzator pentru ca este un liceu foarte bun), la mine in clasa sunt cateva dar pur si simplu nu imi plac, adica chiar nu arata bine nici macar una(nu sunt tipul ala de persoana care pune accent mult pe aspectul fizic, dar fetele acelea chiar nu arata bine)

| corbulalbrosu a răspuns (pentru mihionuț):

Nu te descuraja, timpul va rezolva toate problemele aparent fara de iesire existente la un moment dat. Cand nici nu te vei astepta va "apare" sufletul pereche. Pana atunci distreaza-te cu toate fetele indiferent de aspectul lor fizic sau capacitatile lor intelectuale. Succes.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu poti face pe cineva sa te placa,daca o atragi fizic te va place,deci fetele sunt inebunite dupa tipi populari,frumosi,amuzanti nu dupa timizi, asa ca renunta la idee si punete pe invatat sau incearca sa discuti cu ea,vezi de freindzone,fetelor le place badboys, tu esti un tip nehotarat, timid, cuminte, bland perfect pentru a intra in freindzone

| Emilian65 a răspuns:

Sa-i spui ca o iubesti cu adevarat si ca vrei o relatie stabila cu ea.

| mihionuț a răspuns:

Scuzati greselile, dar am scris intrebarea repede si nu am mai avut timp sa le corectez