| madalinannndrei a întrebat:

Cum sa-mi fac si eu o iubita, ma simt atat de singur? sad
Am 13 ani si sunt in clasa a VIII-a, prieteni am, dar nu prea apropiati si nu mereu am cu cine sa ies, urat nu cred ca sunt, cred ca arat ca un copil normal, sunt destul de educat zic eu, nu-mi place sa fiu in centrul atentiei, in clasa vorbesc cu toti colegii dar cu fetele nu vorbesc pentru ca habar n-am din ce motiv dar nu le pot baga in seama, nici ele pe mine dar nici eu pe ele.
Am mai vazut la multe alte intrebari de acest gen tot pe TPU ca erau raspunsuri gen "vezi mai de scoala ca mai ai timp" etc daca vreti sa spuneti asta mai bine dati back pentru ca nu are rost happy
Mersi ca ai citit pana aici!

Răspuns Câştigător
| claudiad a răspuns:

Esti inca mic, crede-ma pe cuvant cand iti spun ca nu ai nevoie momentan de o iubita. Sigur ca esti in pre-adolescenta si incepi sa te dezvolti putin, sa te gandesti la fete, dar o relatie e ridicola la varsta asta ( o spun fara vreo rautate, e purul adevar). Am avut si eu un "prieten" pe la vreo 13 ani, prieten insemnand ca ne sunam si vorbeam la telefon, si ne-am pupat pe gura de vreo 3-4 ori in total in 5 luni, pupat insemnand pupic inofensiv, dar apoi am aflat ca era "intr-o relatie" cu inca 2 prietene extrem de bune de-ale mele si am suferit foarte mult(ceea ce nu a fost deloc ok pentru varsta ce o aveam), fiindca eram mica nu realizam cat de puerila era toata situatia si plangeam pentru un nimic. Acum uitandu-ma inapoi mi se pare ridicol si o pierdere de timp si mi-as dori sa fi fost mai desteapta. Mai important de atat, fa-ti prieteni buni, consolideaza prietenii pentru ca macar stii ca iti pot ramane o viata (ca exemplu, pe 3 dintre prietenele mele bune le stiu de mica). Si intr-adevar, focuseaza-ti atentia pe altceva. Asta ar fi sfatul meu, stiu ca e nasol sa auzi ca esti prea mic pentru un anume lucru, nici mie nu mi-a placut sa aud, dar asa e. Va veni momentul candva si pentru asta, crede-ma ca pana pe la 18-20 de ani nu vei avea o relatie serioasa, stabila, vor fi doar persoane trecatoare care te vor face sa iti deschizi ochii, sa cresti si sa experimentezi, te vor pregati pentru momentele importante din viata.

| madalinannndrei explică (pentru claudiad):

Mersi mult happy
Am inteles, asta o sa fac, am destul timp.
O sa ma focusez pe scoala.

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Du-te si baga-te in vorba, fetelor nu le plac baietii timizi, mai ales la varsta asta.

| Violleta2022 a răspuns:

Draga Madalin, la 13 ani poate doresti sa-ti faci o prietena sau colega, ca iubitele se mananca mai tarziu puiule, dupa 17-18 ani, cand cresti, iar cucul din pantaloni ajunge penis.
Intre timp, focuseaza-te pe scoala, invata foarte bine ca sa impresionezi profesorii si fetele, fa sport mult sa te dezvolti sanatos si armonios si invata sa respecti fetele, daca vrei ca ele sa te bage in seama.
Poate pui man un pic si pe engleza, ca vad o tentativa nereusita sa folosesti cuvinte pe care nici macar nu le cunsoti sensul, caz in care, te sfatuiesc sa scrii in purul grai romanesc, cand esti pe forumuri romanesti.

| madalinannndrei explică (pentru Violleta2022):

Mersi de sfat, dar ce am spus in engleza?

| Violleta2022 a răspuns (pentru madalinannndrei):

Asta ai spus in engleza: " dati back", unde amesteci romana cu engleza, nefacand sens in nici o limba.

| Andreeush a răspuns:

Încearcă să vorbești cu fetele.
Nu mai fi așa timid dacă vrei să fii cu vreo fată.

| Donsavas a răspuns:

Ai 13 ani. Unii nu au iubita nici la 18. Nu ii frustreaza. Arata Bine, vorbesc frumos, dar au alte preocupări.

| Plato a răspuns:

Vezi mai de scoala ca mai ai timp

| madalinannndrei explică (pentru Plato):

Exact ce am spus.

| CosminCD a răspuns:

laughing) daca nu lasi pe altii sa-ti spuna opiniile si, din start, incepi in a spune ce anume sa nu spuna, atunci, i'm sorry! Fa ce vrei tu!