| SanduCiorba123 a întrebat:

Am 16 ani și de o perioada de timp am observat ca mi-au aparut un fel de bubite pe penis (nu stiu cum sa descrie ce sunt) dar nu ma dor și nici nu se vad ca ar fi bube, ci doar forma lor, ideea este că până acum au început să apară mai multe pe aproape tot penisul si putin lângă.
E ceva grav? Sau e din cauza ca ..sunt virgin?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Dupa descrierea ta reiese ca cel mai probabil ar putea fi vorba de cosuri sebacee exact la fel cum apar si se extind cosurile de pe fata/frunte in cazul eruptiei accneice. Multa sanatate!

| SanduCiorba123 explică (pentru corbulalbrosu):

Deci ce inseamna asta? Vor dispărea în timp?

6 răspunsuri:
| Matteo1234 a răspuns:

Spala-te cum trebuie si des, si o sa-ti treaca

| SanduCiorba123 explică (pentru Matteo1234):

Mă spăl in fiecare zi, cât de des as putea sa ma spăl?

| Iulian998876 a răspuns:

Pe problema asta am fost și eu la dermatolog. Sunt din cauza igienei (apar ori dacă nu te speli, ori dacă te speli prea des)

| SanduCiorba123 explică (pentru Iulian998876):

Deci recomandat ar fi daca ma spăl prea des să mă spăl mai rar iar daca ma spăl mai rar să mă spăl mai des...

| Iulian998876 a răspuns (pentru SanduCiorba123):

Hahahahaha, nu trebuie sa exagerezi dar nici sa nu te îngrijești