| smokeflame a întrebat:

Am 17 ani si sunt baiat. Cum ar trebui sa procedez dupa ce am fost pus in friendzone de catre o fata? Imi place foarte mult de ea si nu vorbesc doar de aspectul fizic, sincer. Imi place persoana ei si faptul ca e frumusica consider ca e doar un bonus. Intr-un fel as vrea sa ma departez si sa uit de ea ca sa nu mai sufar, dar in acelasi timp nu vreau sa o pierd. Dintr-un motiv sau altul chiar tin foarte mult la ea si ma urasc pentru asta... Cum ar trebui sa procedez? Sa continui sa vorbesc cu ea ca si prieteni sau sa renunt la ea? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| metehne a răspuns:

Dacă deja ți-a dat de înțeles că nu este reciproc, nu prea ai ce să faci, decât să treci peste. În viață trebuie să acceptăm că nu trebuie musai ca persoana pe care o plăcem, să ne placă înapoi.
Nu ți-aș recomanda să continui să mai vorbești cu ea, nu pentru că te-a bagat in friendzone, ci pentru că ție nu ți-ar face bine, și nici nu te-ar ajuta în vreun fel să o uiți.

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca fata te vede ca un frate asa te va vedea mereu, ori i spui te plac ori o lasi in pace asta e.

| SG1995 a răspuns:

Renunta, e cel mai usor pentru tine, daca continui asa te torturezi singur.

| anonimadinAlba a răspuns:

Ori nu a foat sa fie, ori a fost momentul nepotrivit...

Spune-i ca o placi, ca poate ti-o ia inainte altul

| Ruptura a răspuns:

Esti un pampalau, treci in p*@#$ mea peste
Prea multi destepti pe TPU, timizi, cu intrebari de rahat

| ș53fan a răspuns (pentru Ruptura):

D ce trebuie sa jigniti?

| Ruptura a răspuns (pentru ș53fan):

Am spus adevarul, e un pampalau din moment ce a reactionat asa, ai face si tu la fel?
Stai si plangi ca nu vrea sa fie iubita ta, treci dracu peste, nu fiti asa prosti

| ș53fan a răspuns (pentru Ruptura):

Nu am apus ca o fac sau ca o voi face...dar torusi de ce sa jignesti! E treaba ta ce vrei insa eu mi-am spus doar parerea si trebuie sa accepti!

| justintime a răspuns:

Uite aici cum se scapă de frienzone.
Poate te ajuta.

https://m.youtube.com/watch?t=3s&v=lR69Z4r_RbM

| Anonimus120 a răspuns:

Nu te mai tine atat dupa fundul el prefa-te ca esti atras si de alte fete si poate ca o sa-i fie putin ciuda asa, si poate va veni ea la tine
! daca nu, eu zic ca nu e ea singura fata, bafta :*

| OnlyMihaela a răspuns:

Daca esti sigur ca ea nu simte nimic pentru tine, fii sigur ca asta nu o sa se schimbe prea curand. Sunt fata si asta fac si eu, daca te-a bagat in friendzone acolo ramai. Sunt si sanse sa iesi, dar depinde de fata. Probabilitatea este prea mica sa faci sa se schimbe ceva. Nu trebuie sa suferi, am trecut prin acelasi lucru, si pana la urma nu ar trebui sa strici o relatie de prietenie pe o relatie amoroasa.