| anonim_4396 a întrebat:

Doamne fereste frate deci de ce mi se intampla mie asta?! Eu ma consider o persoana buna de ce Dumnezeu ma chinuie atat de mult si ma face sa sufar? Nu inteleg cu i-am gresit ma rog in fiecare seara pentru sanatatea familiei si prietenilor mei, sa am note bune la scoala s.a.m.d. Intr-un sfarsit dupa o mie de ani imi place si mie de un baiat de la liceu un coleg de la alta clasa de al soramii si ba nene imi place de el de cand l-am vazut si azi l-am vazut sarutandu-se in fata usii cu soramea frate nu inteleg de ce mi se intampla mie asta?! Stiam ca soramea are un iubit da nu stiam cine, frate fix el! Din cei o mie de baieti pe care ii are ca prieteni fix ala pe care eu il plac e iubitul ei! WTF? De ce mie ba nene de ce eu nu inteleg ce am facut sa merit asta nu stiu poate i-am gresit cu faptul ca ma consider o persoana buna ca altceva nu inteleg da am luat doua note mici la scl pana acum da wtf asta se intampla la toata lumea deci nu ar fi un motiv plus ca Dumnezeu nu ne pedepseste pentru o porcarie de greseala ca asta nu stiu poate din cauza ca ma consider o persoana buna dar nu stiu ce sa fac sa ma linistesc si sa ma calmez adica sunt suparata nervoasa trista si plang si vreau sa bat pe cineva. ajutati-ma nu stiu ce sa fac crying(((((( >sad pur si simplu ma urasc pe mine si pe toti ceilalti

11 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Sunt oameni buni care suferă mult mai mult ca tine.

| RainmakerX a răspuns:

De parca e vina lui Dumnezeu ca baiatul ala e dragut si popular...

Notele sunt din vina ta, nu te pedepseste nimeni! Daca nu iti plac notele pe care le ai atunci incearca sa inveti mai mult.

Unii se imbolnavesc... mor si tu suferi din cauza notelor sau a unui baiat.

Nu te supara... dar in timpul pe care il petreci rugandu-te mai bine mai citesti o data lectia.

Poate ca Dumnezeu te ajuta dar nu o sa-ti sopteasca lectia sau vreun cuvant...

Oricum... nu mai da vina pe altii pentru problemele tale! Suferinta e buna. Te pregateste pentru viata.

Poate ca ai standarde mult prea ridicate atunci cand vine vorba de iubiti. Mai stii?

Nu e nimic special sa-i urasti pe ceilalti... multa lume gandeste asa atunci cand are vreun necaz. Totusi este foarte grav daca ajungi sa te urasti pe tine.

Esti negativista, incearca sa te schimbi putin... Succes!

| lauraaaaaaaa33 a răspuns (pentru RainmakerX):

Nu am proleme cu notele aici am spus de ele pentru ca doar incercam sa gasesc un motiv pentru care mi se intampla numai chestii naspa in ultima vreme, si in ultima vreme chiar nu mai am o parere buna despre mine si cica sunt depresiva (dupa net) da mrg nu mi pasa cred ca e doar o faza, in fine, nu am nici un stantard si da stiu ca am exagerat in intrebare dar eram nervoasa si dupa cum am mai spus incercam sa gasesc motive pentru lucrurile rele care mi se intampla, pentru ca eu sunt o persoana care nu face lucruri rele (ce inocent suna. sper ca intelegi) si da mrg las o balta oricum nu cred ca ma va intelege cineva, sincer nici eu nu ma mai inteleg uneori straight face

| MidnightR a răspuns:

Te-as bate pana maine la ce aberatii scrii.Esti tampita? Pe bune acum, cum poti sa vii aici si sa te plangi ca te pedepseste Dumnezeu?
Pentru o amarata de deceptie in dragoste?

| lauraaaaaaaa33 a răspuns (pentru MidnightR):

Da am exagerat dar eram f nervoasa pe moment 1, si 2 nu ma plang ca ma pedepseste dumnezeu am intrebat cum ar veni sau doar banuiam eram nervoasa voiam sa zic ceva si incewrcam sa gasesc un motiv pentru care in ultimul timp mi se intampla numai lucruri rele, vorbeste si tu mai frumos

| MidnightR a răspuns (pentru lauraaaaaaaa33):

Scuze,dar subiectul este sensibil.Cea mai mare tampenie mi se par aceste depresii produse din cauza deceptiilor in dragoste.Nu suport sa vad ca vine cineva si se plange ca viata lui e de **** sau ca se simte ca ultimul om sau ca e pedepsit de Dumnnezeu pentru ca lui X nu ii place de el/ea.Probabil nu o faceti dinadins, dar parca luati in deradere adevaratele tragedii care se afla in lumea asta, adevarate motive pentru care sa fii depresiv.
Si spune-ne si noua, care sunt lucrurile astea rele? Esti cumva bolnava? Ai vreo boala incurabila? Nu ai ce manca si nu stii cum traiesti de pe o zi pe alta? Vei ramane fara casa si ai sa traiesti pe strazi?

| lauraaaaaaaa33 a răspuns (pentru MidnightR):

Fiecare vede "lucrurile rele" din punctul ui de vedere, din caua starii de sanatate/financiara etc a fiecaruia, lucrurile/problemele rele sunt diferite la fiecare, daca la cineva problemele rele sunt ca are cancer, asta nu inseamna ca si amea tot asta e si ca dca nu e asta inseamna ca nu am probleme rele, inseamna doar ca eu am alte probleme rele, de alt tip si alt gen.

| Irina3pouzeltov a răspuns:

Poate baiatul este super dragut si popular. Daca e iubitul ei ce? Las' ca o sa-ti treaca.

| lauraaaaaaaa33 a răspuns (pentru Irina3pouzeltov):

La scl noastra nu exita copii populari si nepopulari si poate e super dragut pentru mine (si aparent si pentru soramea) da asta nu inseamna ca e pentru toata lumea deci iese si asta din calcul, si nu are cum sa imi treaca asa usor adica e primul baiat care imi place dupa o mie de ani si ba nene e fix IUBITUL SORAMII deci nu inteleg urasc totul.pur si simplu.in clipa asta urasc totul si nu suport nimic..ma rog in afara de muzica muzica ma calmeaza mereu, de fapt daca nu ar fi fost muzica pana acum cu siguranta as fi omorat pe cineva, pur si simplu ma calmeaza mereu ma face sa uit tot, orice ma supara sau ma deranjeaza, ma face sa ma simt mai bine nu stiu cum sa explic sentimentul. oricum nu despre asta e vorba acum

| Irina3pouzeltov a răspuns (pentru lauraaaaaaaa33):

Eu am trecut de ''fostul meu suflet pereche'' cu muzica. I'm EXOtic pna la moarte!

| trimitiniad a răspuns:

Fa tu prea te plangi ca te bate dumnezeu, cand te bate o divinitate se intampla ceva cu mult mai rau decat sa vezi ce ai vazut tu.