| Hehdhdjeheh a întrebat:

Hei TPU am 14 ani si 7 luni. Am nevoie de o parere. Nu vreau sa fiu judecata sau ceva. În 2019 am cunoscut in băiat. Tot în 2019 am început si o relație foarte toxica. Totusi am ajuns in 2021 Și acest băiat imi cere sa facem sex. Eu tot anul asta am suferit dupa acest băiat ( sigur si voi ati trecut prin asta la o varsta ca a mea ). Este un băiat bun de felul lui... Nu nu ma gandesc sa fac sex cu el.
1. Nu vreau asta
2. Nu ma consider pregătită psihic
3. Nu ma consider pregătită fizic
4. Nu este un băiat ok
Totusi am trecut prin destul de multe la vârsta mea. Ma refer strict la probleme de familie.
Eu l-am iubit foarte mult pe acest băiat, Desi nu esti un fotomodel sau ceva.
Vreau si eu niste păreri cu ce ar trebui sa fac. Ma gandesc foarte serios sa ii dau block peste tot si sa uit de el. Dar parca ceva nu mă lasă să fac asta. Imi place sa vorbesc cu el, sa rad cu el si sa ies afara cu el dar cam atat. Parca ceva nu mă lasă să renunț la el. As vrea sa fim din nou prieteni...
Am nevoie de cateva sfaturi in situatia asta. Probabil multi ati trecut prin o chestie asemănătoare. Ce ati facut?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dacă până și tu realizezi că e o relație toxică, da, ieși cât mai repede. Nu te minți singură că o să fie mai bine, că îți dau un adevăr urât, n-o să fie, o să fie doar mai rău cu timpul, cu cât trece mai mult se mai pierde din intensitatea aia de început și te cam saturi de ce-ți face persoana aia și nu mai ești așa de gata ca la început să ierți tot

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Bloc.

| siriusblack98 a răspuns:

" Este un băiat bun de felul lui (...) Nu este un băiat ok " Cum dracu vine asta? Oricum zic să nu continui relația. Dacă ai dubii atunci nu ești pregătită pentru o relație adevărată. " Și acest băiat imi cere sa facem sex " băi deci să dea naiba, am un feeling extrem de puternic că individul este mai mare decât tine. Poate chiar peste 18 ani. Am nimerit-o?

| Hehdhdjeheh explică (pentru siriusblack98):

Nope are 15

| Hehdhdjeheh explică (pentru siriusblack98):

Zic ca este un băiat bun de felul lui in general... Dar nu e mereu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-i block! Altfel o sa regreti. Daca te respecta, nu te batea la cap cu asta. Mai ales la varsta ta! Fii matura si intelege ca oamenii vin si pleaca, si uneori nu se mai poate reveni la prietenie. Asta este. O sa treaca in timp si o sa cunosti alti oameni cu care o sa iti placa sa vorbesti. Nu e capat de lume. Am fost in aceeasi situatie, ma bucur ca am plecat.

| ArianaVarcol a răspuns:

Daca iti face rau clar block, nu merita sa suferi happy. Eu merg pe principul : cine te-a facut sa suferi 1 data si l-ai iertat. o va face si a 2 oara, si a 3 laughing pentru ca stie ca exista o sansa foarte mare sa ierti. Cunoaste oameni noi, cine te face fericita merita sa ramana in viata ta, cine iti face rau, nu. E simplu, nu? laughing
Scoate tot ce e toxic din viata ta, e un sfat pe care l-am urmat si eu.
Despre sex. cred ca ai luat decizia corecta. Nu zic ca trebuie sa astept pana la nunta laughing), in schimb trebuie tu sa te simti pregatita happy. Cand esti gata psihic / fizic just do it (nu uita de prezervativwinking )