| Budescu1999 a întrebat:

am 18 ani și sufăr de ejaculare precoce ma masturbez de 4 ani si in ultima vreme m-am lăsat si ma termin foarte repede mai mult de 40’secunde nu pot. exista ceva medicamte ceva sfaturi va rog care ați mai pățit așa ceva urgent va rog!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ejacularea precoce este strans legata de masturbarea excesiva.
Te sfatuiesc sa eviti a te mai masturbare atat de mult si iti vei revenii.

| Budescu1999 explică (pentru Violleta2022):

Cât timp
Îmi va trece? Sa iau ceva

| doctorandus a răspuns (pentru Budescu1999):

Masturbarea nu produce ejaculare precoce. Sursa: Strassberg, Donald S.; Mackaronis, Julia E.; Perelman, Michael A. (2015). "Sexual dysfunctions". In Blaney, Paul H.; Krueger, Robert F.; Millon, Theodore. Oxford textbook of psychopathology (Third ed.). NY: Oxford University Press. pp. 441–442. ISBN 9780199811779. OCLC 879552995.

http://ro.wikibooks.org/wiki/Medicin%C4%83/Masturbare

| doctorandus a răspuns:

Nu exista nicio legatura intre masturbare si ejaculare precoce. Sau, daca exista una, masturbarea ar combate ejacularea precoce.

Răspuns utilizator avertizat
| nimenisinimik a răspuns:

Perseverenta e cheia.

| George_Claudiu_1973 a răspuns:

Frate, si eu am aceeasi problema, dar am gasit de curand rezolvarea. Un singur cuvant am pentru tine : "LIDOCAINA"! Nu e vreun drog, nu te gandi la prostii. E chestia aia ca un spray, cu care iti da la stomatolog, ca sa-ti amorteasca. Adica o sa ti-o amorteasca putin, dar sa nu-ti dai prea mult, ca nu mai simti nimic. E simplu, se gaseste la orice sex shop sub forma de spray (Stud100). Incearca-l si n-o sa regreti, e cel mai bun. Restul sunt prostii, vrajeala.