| RecKinul a întrebat:

Am 37 de ani și nu am avut nici o prietenă până acum. Urmez tratament psihiatric și am început să fac progrese. Acum lucrez la o multinațională și sunt un angajat model cu șanse reale de promovare. Am multe colege de serviciu dar tot nu am succes la femei. Eu sunt doar loial, serios și perfecționist dar cam tăcut. Oare de ce femeile sunt atrase doar de golanii cu gura mare și care fac pe șmecherii?

Răspuns Câştigător
| Necunoscut112 a răspuns:

Ideea e că orice om are dreptul la fericire, şi chiar o poate găsi, oricâte defecte ar avea (deşi tu nu ai aşa multe din ce spui). Trebuie sã realizezi că problemele sunt doar în capul tău, că eşti minunat şi ai o mulţime lucruri de oferit şi meriţi şi tu să primeşti ce e mai bun. Însă toate astea nu se pot întâmpla dacă nu actionezi cumva. Poate ar trebui să încerci sã îţi cauţi o iubită pe site-uri de matrimoniale. Iar faptul că îţi doreşti o iubită tânără nu este un mare impediment. De exemplu prietenul meu are tot 37 de ani si eu 23.

8 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Pe scurt, in ochii femeilor tu esti plictisitor.
Asta spune tot, asta e problema ta principala.

Ele vor joaca, actiune, drama si asa mai departe, tu nu pari genul care ar putea sa le ofere asa ceva.

Ai o viata monotona, esti timid/speriat, neincrezator in propriile forte si asa mai departe, toate astea se vad in faptul ca esti tacut, si esti supus.
Asta esti tu.

La cealalta extrema se afla smecherii, aia, asa cu gura mare cum sunt, si prosti, le face pe femei sa simta ca traiasca, le ofera doza aia de actiune pe care ele o vor, le face sa se simta protejate, si mai important, invidiate de celelalte femei, in timp ce un tip ca tine, nu le prea ofera aceste lucruri.

Cam asta e pe scurt diferenta dintre tine si ei, cam asta e motivul pentru care nu ai tu noroc cu ele.
Esti prea monoton, prea accesibil, prea supus, intr-un cuvant, plictisitor, iar femeile, in generla vor parte de actiune, cu atat mai mult tinerele, cele care te atrag pe tine.

| Necunoscut112 a răspuns:

Dacă iei un tratament psihiatric aici este răspunsul pentru care eşti singur. Nu mai cauta alte raspunsuri că acolo e problema. Fără tratament ce fel de comportament ai?

| RecKinul explică (pentru Necunoscut112):

Iau tratament pentru tulburare dchizo-afectva și depresie. Sunt un angajat exemplar și care mai face și ore suplimentare când este solicitat. Nici un coleg nu știe de problema mea. In lipsa tratamentului am o stare de indispoziție și probleme de socializare. Am rămas cu un complex față de femei și sunt cam rușinos.

| Necunoscut112 a răspuns (pentru RecKinul):

Ideea e că orice om are dreptul la fericire, şi chiar o poate găsi, oricâte defecte ar avea (deşi tu nu ai aşa multe din ce spui). Trebuie sã realizezi că problemele sunt doar în capul tău, că eşti minunat şi ai o mulţime lucruri de oferit şi meriţi şi tu să primeşti ce e mai bun. Însă toate astea nu se pot întâmpla dacă nu actionezi cumva. Poate ar trebui să încerci sã îţi cauţi o iubită pe site-uri de matrimoniale. Iar faptul că îţi doreşti o iubită tânără nu este un mare impediment. De exemplu prietenul meu are tot 37 de ani si eu 23.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Sa rezum totul la cateva cuvinte. Pentru ca ei au incredere de since, tu nu ai. Tu ai Mercedes dar il parchezi in spate, el are Logan da il pune in fata usii, fata sa il vada, si normal ca se urca in Logan, ca tu cu Mercedesul ( personalitatea ta ) ai lasat-o sa stea, sa nu fie descoperita. O zi buna, Rechinule!

| Eduard196 a răspuns:

Citeste materiale de seductie. Citeste cartea Timid si Sexi a lui Silviu Iulian Huides. Si mai are o carte numita ghidul barbatului adevarat. O sa te ajute mult

| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

Pentru că ele isi trăiesc viata, le place sa experimentele. Si eu am fost cândva ca tine, nu trebuie sa te schimbi. Doar sa mai astepti putin... Poate fizicul tau nu prea te ajuta cu asta dar si asa ai sanse. Mă sperii frate, la vârstă aia sa nu ai... Ma bucur ca esti mai bine. Fii mai amuzant, nu lua totul in serios. Mai fa câte o gluma pe la munca si starneste-le curiozitatea femeilor. Bănuiesc ca nici nu ai mai facut-o. Ar fi bine sa ti-o tragi, îți ridica moralul si increderea in sine. Alege-ti o femeie care îți cam place si poarta conversații cu ea, vezi ce ii place, ce aveti in comun. Nu vorbiti doar de munca. Se va plictisi. Baftă man

| RecKinul explică (pentru CatalinLaurentiu02):

Mulțumesc pentru răspuns. Cu fizicul nu am probleme, mi se spune că sunt frumos și serios dar am probleme cu vârsta. Sunt atras mai mult de femeile mai tinere, mă simt de-abia la începutul adolescentei. Cred că încă nu sunt recuperat total dar fac progrese. Singura experiență a mea cu o femeie a fost doar o dată, de curiozitate, contracost.

| RAY a răspuns (pentru RecKinul):

Man daca esti frumos promoveazate, vezi tinder plus multe alte site urii si aplicati dar daca nu faci nimic nu se intampla nimic, incearca ce am scris si vei vedea rezultate, fizicul conteaza