| anonim_4396 a întrebat:

am auzit la ora de biologie ca impotenta poate aparea si daca un baiat ejaculeaza sa zicem odata sau de 2 ori pe saptamana,din cate stiu cauzele sunt din cauza alcoolului sau fumatului. Vreau un raspuns, ofer funda.Nu ma masturbez deci nu am de unde sa stiu cum e sa te autosatisfaci sau sa ejaculezi.Mulutumes anticipat happy!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Impotenta reprezinta o disfunctie erectila manifestata prin imposibilitatea de durata, de a mentine o erectie care sa fie satisfacatoare pentru a reusi sa fie intretinut contactul sexual. Impotenta are de obicei o cauza organica, o afectiune care afecteaza circulatia sanguina la nivelul penisului, deci de natura medicala iar uneori si cause psihice, insa in mod cert NU are absolut nicio legatura cu masturbare si cu atat mai putin cu ejacularea spermei. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este adevarat, probabil ai auzit/ai inteles gresit sau era doar o gluma

| mihai69 a răspuns:

Un răspuns la care întrebare?!?

| Eduard196 a răspuns:

Da. Daca iti risipesti energia sexuala aiurea clar ca ajungi mult mai repede la impotenta. Iar fumatul si alcoolul la fel fac