| Anonimmm17 a întrebat:

Am auzit pe unii baieti ca ei nu se vor casatori cu fete nevirgine. Voi ce parere aveti? Mie mi se pare o prostie. Adica au avut un "car" de virgine la viata lor pe care le-au lasat dupa... iar acum cauta virgine straight face

9 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Relax, e doar vrajeala ieftina!
Din moment ce fetele isi incep viata sexuala atat de devreme, de unde atatea virgine?!
Plus ca virginitatea - care doar pe la unele culte se mai gaseste - te predispune la riscul enorm de a te casatori cu unul total nepotrivit tie!
La ambele sexe difera atat anatomia "jucariilor" cat si intensitatea dorintei, ritmul/frecventa, etc, incat e foarte problematic pentru fata sa se marite virgina si nestiutoare, iar apoi, ori ramane in casnicie si sufera toata viata, ori divorteaza rapid, pentru "nepotrivire de caracter".

| darrio2007 a răspuns:

Ete fleosc! Gandire de imatur.Cand se vor maturiza isi vor schimba gandirea. Mai ales ca virginele cam sunt pe cale de disparitie de la varste destul de mici.

| RAY a răspuns:

Eu nu inteleg de ce trebuie sa te insori? daca e virgina sau nu ce importanta are? crezi ca nu te va insela sau ce? omul nu-i monogam nu suntem facuti biologic sa stam cu cineva mai mult de 5 ani, societatea a inventat monogamia nu natura, nu are importanta ce e fata aia o data tot te va lasa numai visa cu ochii deschisi

| Violleta2022 a răspuns:

Parerea mea este ca esti prea mica si naiva sa crezi ceea ce baietii iti spun. Normal ca ei iti spun asta pentru ca ei vor sa faci sex cu ei azi, nu peste cativa ani.
Virginitatea ramane una din cele mai de pret "averi" pe care o fata o are, dovedind ca este pura si ca nu a avut relatii cu alti barbati.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ce aveere de nepretuit e aia in a nu stii nimic despre ceva? Oricat citeste o fata despre sex, nu se compara cu practica.

| neutrino a răspuns:

Asa sunt unii barbati, ipocriti, si odata casatoriti, mereu se vor intreba de cati metri liniari au avut noroc partenera lor, si cati barbati au fost mai buni la pat decat ei. Aceste raspunsuri nu le vor afla niciodata si acest lucru ii va macina mereu.

| UnBroken2016 a răspuns:

Gandire de papa lapte nu imaturi. Ei in loc sa se bucure de sex cu prietena / sotia stau si se gandesc cate """" a mai avut ea inainte. E patetic

Si inca ceva. Asa sunt si femeile. Fetele care sunt in liceu / facultate, pana la 30 de ani ies cu toti ratatii care sunt "jmecheri" si chestii de genul. Dupa ii casatoresc pe aia cu care nu ar iesi nici moarte cu 10 ani inainte. Fiecare gen are prostia lui.

| seth2016 a răspuns:

Rationamentul tau scartie si mi-a confuzat neuronul. happy

Daca vrei sa spui ca au tupeu faci o atribuire. Atribui cuiva o calitate pe care nu o are.

| Kira5854 a răspuns:

De parca ar conta... Cand cauti un anumit tip de persoana pentru casatorie, sigur nu te vei insura din iubire, ci doar pentru ca " ea indeplineste conditiile".Dar dupa cateva luni/ani, se va duce la alta, sau poate chiar ea il va parasi, pentru ca o femeie cu cat de putina experienta in materie de barbati, nu va avea si alte curiozitati, dar una care stie cum e, va stii ca partenerul ei sta bine langa ea. Si in acelasi timp, va sti si cum sa isi aleaga partenerul de viata... acum nu in toate cazurile, dar in cele intalnite de mine asa a fost.