| anonim_4396 a întrebat:

Am cunoscut o fata foarte draguța, îmi place de ea, vorbind prin mesaje reușim sa ne înțelegem mult mai bine, după un timp de vorbit, ea voia sa ne întâlnim, am fost de acord, eu am ieșit iar ea nu, am discutat de ce nu a putut ieși, am inteles-o, apoi peste câteva zile iar zice sa ne întâlnim, fiind de acord, stabilisem ora, când ceasul ajunse la ora stabilita, ea nu-mi mai dădea mesaj. Tot asa cam de vreo 4 ori făcea, vorbind, stabilim ora, ea nu iese tot asa, simt ca își bate joc de mine și nu este serioasa, oare simt eu rău? Câteva sfaturi va rog.

Răspuns Câştigător
| Sofer a răspuns:

Nu ai intrebat-o de ce face asa? Io fi rusine?

12 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Nu stiu de tine, dar mie sa-mi faca asa, nu mai vorbesc deloc cu ea.
Nici nu ma mai chinui sa o intreb de ce nu a ajuns, chiar nu ar merita sa-mi pierd timpul cu asta.
Se intelege ca daca si ea te place, o sa te anunte din timp daca intervine ceva, nu o sa te lasa sa astepti ca prostul.
Dar daca nu face asta, inseamna ca doar isi bate joc de tine.

| alina2k18 a răspuns:

''Am cunoscut o fata foarte draguța '' O cunosti personal sau nu?

| sociallife a răspuns (pentru alina2k18):

Personal personal nu chiar

| Emma30555 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa inchei conversațiile, nu are sens

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bro, stai chill. Mai sunt o grămadă de fete în lumea și în țara asta. Acea fată probabil ori era sărită de pe fix, ori își bătea joc de tine. Chiar dacă îți iei refuzuri, mergi mai departe și învață din acele refuzuri pentru că doar așa vei deveni mai bun la cucerit fetele și femeile.

| llleo a răspuns:

Probabil că e sfioasă. Ai răbdare mai mult cu ea dacă simți ceva. Vorbește mai detaliat despre treaba asta cu ea. Spune-i că te deranjează. După vezi tu.

| Anee1667 a răspuns:

Bună.
Fata se comportă destul de ciudat.
Cel mai bine ar fi să îi pui întrebări legate de asta precum : " De ce nu ai putut ieşi?", " De ce tu vrei să te vezi cu mine şi apoi mă laşi baltă?"...
Dacă este vorba de ruşine să încerce să o înfrunte, dacă nu şi găseşte o groază de motive pentru care nu a ieşit s-ar putea doar să râdă pe seama ta şi ar fi bine să renunţi la ea.

| LionTrap a răspuns:

Fata e timida cred rolling on the floor, iite dc nu brea sa iasa

| BlackSkyz a răspuns:

Daca simți asta asculta-ti instinctele daca ele îți spun ca nu e serioasa si îți pui aceste întrebări atunci clar nu este serioasa.

| alwaysandforever1234 a răspuns:

Nu vreau să te induc în eroare în vreun fel, dar am impresia că ea nu are "intenții" serioase. Cel mai bine ar fi să vorbești deschis cu ea și să o întrebi exact de ce face așa. Cea mai bună soluție este să discutați.
Multă baftă?

| alwaysandforever1234 a răspuns:

Eu zic să discuți cu ea și să o întrebi care sunt motivele pentru care face așa. În acest caz, cred că cea mai bună soluție ar fi să discutați.
Baftă