| VanHelsing18 a întrebat:

Am facut-o neprotejat cu prietena mea dar nu am ejaculat deloc.Ea are un ciclu neregulat dar in ultimele 3 luni i-a venit la perioada de 32 de zile iar acum la 29. I-a tinut 5 zile iar dupa menstruatie a facut si un test de sarcina pentru ca am rugat-o eu si a iesit negativ.Din moment ce a avut menstruatie nu cred ca se mai pune problema de sarcina dar eu sunt mai sperios, fiind si la inceput si as vrea sa aud niste pareri de la cineva experimentat.Nu cred ca se pune problema de sarcina nu? Merci anticipat!

4 răspunsuri:
| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Nu! Din moment ce nu ai ejaculat deloc nu are cum sa ramana insarcinata.:*Nu ai pentru ce sa-ti faci griji din moment ce pana si testul de sarcina a fost negativ.

| pietrean a răspuns:

De ce nu folosesti prezervative? Asa scapati de mai multe probleme:tu sa nu platesti pensie alimentara,ea sa nu ajunga sa faca avort(daca tie ti-ar raspalui cu un cutit ascutit in gatlej,cum ti-ar fi),va paziti de boli venerice, nu mai stati in stres, in timp ce faceti dragoste(ca poate ramane insarcinata). Cred ca esti si putin egoist, daca te gandesti numai la tine si nu si la ea, ce ar putea trage, daca ramane insarcinata.Foloseste prezervativul si o sa scapi de aceste intrebari si o sa va puteti bucura mai mult de clipele petrecute impreuna!

| Syrenutxa a răspuns:

Daca zice asa pietrean, eu n-as fi de acord. Mai degraba nu sunt de acord cu tot. Nici prezervative, nici sex inainte de casatorie. Daca ai facut-o, ar fi bine sa ramai cu ea pana la moarte. Stii de ce spun? Nu sunt o comunista, dar a face sex cu cineva, inseamna doua orgasme, doua (ovulul si spermatozoidul)-chiar de ai vrea sa eviti asta, aceste doua sunt necontrolate, si te chinui mult ca sa scapi de ei prin diferite metode ceea ce e necinstit doar pentru a obtine placerea- formeaza impreuna un suflet, un rod din iubirea voastra. Voi ce faceati? Daca o iubesti, nu te mai speria ca ar ramane insarcinata, ar fi o minune! Indiferent de varsta, pentru ca iubirea nu are varsta. Daca te sperii, nu o iubesti, ai folosit-o doar pentru sex. (Acum raspund pentru intrebarea ta, daca are menstruatia neregulata, nu va ramane gravida asa de usor, pentru ca are probleme cu ovarele sau cu chist, din propria experienta). Ai grija ce faci cu ea.

| raluca155 a răspuns:

Nici nu este nevoie sa iti faci griji, stai linistit! Nu s-a intamplat nimic, mai ales ca i-a venit si ciclul, si a tinut-o cat este normal.