| MManson a întrebat:

Am și eu o nelămurire. am 14 ani și sunt genul de om care ascultă toată ziua rock și metal, care are puțini prieteni dar buni, genul de băiat pe care toată clasa(aproape) are ciudă doar pentru că e mai diferit ca ei. Bun.într-o zi, jucam SAMP și a intrat o fată, admină, și cum am și eu admin am făcut cunoștință și am făcut un schimb de ID-uri de messenger. Bun. vorbeam cu acea fată pe mess din ce în ce mai mult, am aflat unde locuiește și că are 13 ani. vorbeam la webcam..etc..partea ciudată, extrem de ciudată e că amândoi preferăm aceleași gusturi(mai mult muzică), adică..nu știu cum să explic..ne place amândurora aceleași lucruri, avem aceleași melodii preferate, aproape credeam că suntem „frați"...ne potrivim foarte bine.Băi, problema e că mie a inceput să-mi placă de ea și stă la 300km și ceva departe de mine..nu că nu aș putea să mă duc la ea.Și ea mă place, mi-a și zis asta.dar nu-s genu ăla de copil care să facă o relație online, la webcam și microfon, că mi se pare penibil. dar nu știu cum să fac să avem o relație în ciuda faptului că stăm la aproape 5 ore depărtare. Am tot zis(eu, în gând) să rămână doar o prietenă, dar mi se pare păcat, deoarece nu am mai întâlnit o așa persoană, și nu cred că o să mai întâlnesc ușor..nu vreau să ratez ocazia. Ceva sfaturi, vă rog.

Răspuns Câştigător
| Finetti1313 a răspuns:

Daca tu consideri ca este o persoana speciala pentru tine, atunci poti sa ii spui ca vrei sa fiti ceva mai mult decat "frati". Iti spun sigur ca distanta nu o sa mai conteze atunci cand 2 persoane care se plac s-au vazut sau urmeaza sa se vada.
Daca relatia voastra evolueaza va puteti intalni undeva si puteti sa va cunoasteti mai bine decat in fata web-ului.
Ar fi pacat sa lasi sa plece o fata care iti seamana asa de mult. Va completati unul pe celalalt si e clar ca si ei ii place de tine.
Cel mai bine inainte sa incepeti o relatie la distanta ar trebui sa va promiteti unul celuilalt ca indiferent ce sa va intampla in viitor (daca va veti desparti) nu va afecta prietenia voastra pentru ca e placat sa va pierdeti.
Daca pana acum te-ai simtit singur din cauza ca esti diferit, gandeste-te ca si ea s-a simtit la fel si ca acum amandoi va simtiti bine in compania unuia.
Ti-am spus - eu personal sunt de acord cu relatiile la distanta atunci cand cei 2 urmeaza sa se vada sau s-au mai vazut inainte.
Sper din suflet ca te-am ajutat. funda?

2 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

E prea departe, şi nu poţi spune că o cunoşti cu adevărat doar atunci când petreci puţin în viaţa ei.
Nu dispera, nu toate fetele vor averii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Putem avea noi doi o relatie de peste 1000 de km sau poate chiar mai mult, stau peste ocean sa ai grija la rechini.