| QuasarNT a întrebat:

am intrat intr-o mare dilema.
sunt cu o fata de aproximativ 4 luni de zile. mi-a zis pe la inceputul relatiei, cam dupa o luna de zile ca intr-o seara a iesit cu un tip cu care s-a drogat si atat. aflu acum recent ca a fost mai mult decat atat, ea neaga in continuare ca nu a facut nimic cu acel tip, am deschis subiectul acesta de foarte multe ori cu ea si tot acolo am ajuns, adica : "NU AM FACUT NIMIC". faza e ca persoana de la care am aflat stia cu lux de amanunte unde au fost si ce au facut. nu stiu ce sa fac, nu pot scoate nimic de la ea, isi tine partea incontinuu, am nevoie de un sfat. va rog mult! mi-a zis ca daca nu o cred pe ea sa ma iau de mana cu cine mi-a zis si sa fiu fericit. tipul ala a mai cautat-o dar ea nu i-a mai raspuns. astept sfaturi bune, dau funda!

Răspuns Câştigător
| mariass a răspuns:

E cam nasol. Poate ii e rusine de partea asta din trecutul ei, poate ii e rusine ca daca iti va spune ca asta e adevarat o vei parasi. Daca iti da impresia ca te inseala sau ca se mai drogheaza mai bine te desparti de ea.

8 răspunsuri:
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Ar trebuii sa fi indiferent cu ea,sa vezi cum reactioneaza. Daca intr-adevar ea nu a mai raspuns tipului la telefon, te iubeste, dar de ce sa spuna " ia-te de mana cu persoana care ti-a zis acel lucru,si fi fericit "? Eu cred ca daca intr-adevar te iubeste,indiferenta o va durea,si va incerca sa iti explice ce s-a intamplat cu adevarat in aceea seara (daca vezi ca e sincera, nu ai alt remediu decat sa o crezi. findca daca intr-adevar va fi sincer, nu ar mai trebuii sa ai probleme cu ea intr-un viitor, si nici sa se mai vada cu tipul ala), iar daca nu te-a iubit niciodata, vei vedea ca nu o sa mai existi in viata ei in doar cateva zile.

| memonelxd a răspuns:

Crezi ca nu mai sunt alte fete?straight face

| papusica987 a răspuns:

Buna.
nu cred ca trebuie sa insisiti cu chestia asta.
daca ea ti-a zis ca nu a facut nimic, de ce nu o crezi? sunt multe persoane care vorbesc aiurea si vor numai rau...
daca ti la ea si vrei sa continui ar fi bine sa o crezi, oricum ce a facut inainte sa te cunoasca nu ar trebui sa te intereseze.

:*

| ℓσνє a răspuns:

Poate cel care te-a informat a mintit. Sau daca fata e usoara, se poate.

Răspuns utilizator avertizat
| diaadb a răspuns:

Poate a facut, poate n-a facut. Acum nu poti stii daca persoana respectiva a mintit sau nu. Gandeste-te ca poate a facut ce a facut de la droguri, si nu mai stie. Relatia voaastra e de 4 luni, inseamna ca e o relatie stabila. Daca o iubesti cu adevarat ai incredere in ea. Acum, incearca sa nu mai deschizi acest subiect. :** Bucura-te de relatia care o ai cu ea, si nu crede pe oricine oh go on. chiar daca e adevarat, ti.am zis, poate e de la droguuri. straight face Hai las-o balta, vedeti-va in continuare de relatia voastra si gata >:d<. asta e, ce a fost, a fost.

| bebe17 a răspuns:

Nu inteleg de ce ai asa mare incredere in persoana care iti povesteste lucrurile astea! Iti doresti ca prietena ta sa fie virgina sa inteleg. Afla ca fetele astea sunt pe cale de disparitie!
Cel mai bine ar fi sa o pui pe prietena ta si pe 'persoana' aceea fata-n fata! Sa vezi care minte! Mergi cu prietena ta la un suc, iar acolo cheama si persoana respectiva! Ai grija sa nu afle nici unul dintre ei, altfel vei risca sa nu vina nici unul! Multa bafta

| DaFuqOnexD a răspuns:

Pai poate tipului ala ii place de iubita ta...si vrea ca voi sa va despartiti ca sa poata merge el la ea, ori fata minte...trebuie sa afli mai multe ca sa ajungi la un raspuns