| loveM a întrebat:

am mai postat intrebari in legatura cu suiectul asta si va cer iar ajutorul.
sunt cu un baiat de vreo 9 luni, la inceput vorbeam foarte mult la telefon, dar acum abia mai vorbim seara cateva minute. el zice ca nu s-a plictisit, tine la mine (stiu asta), dar i-am tot zis sa faca cumva sa vorbeasca si cu mine macar o jumate de ora seara si el sustine ca nu poate mai mult, pur si simplu cica nu ii mai place. ne-am mai certat si am stat despartiti cateva zile, dar tot ne-am impacat, de-asta zic ca cred ca tine la mine, adica daca era putea sa duca la alta... intr-un final am ajuns la "un acord" sa vorbim 30 min seara dar nu mi-e de ajuns. el doarme si cu fratii lui in camera si nu ii place sa vorbeasca de fata cu altii, dar totusi ar putea sa fac cumva.

VA ROG, AJUTATI-MA CU SFATURI, PARERI.
Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Waffen18 a răspuns:

Are dreptate neutrino, daca te placea cu adevarat facea orice sa vorbeasca cu tine dar priveste si partea cealalta, ii este incomod sa vorbeasca cu tine de fata cu ceilalti, si mie imi este incomod... incearca sa accepti lucrurile asa cum sunt

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca baiatul te-ar fi placut cu adevarat, atunci isi gasea timp sa vorbeascu cu tine ore intregi, nu o jumatate de ora planificata la insistentele tale.

| loveM explică (pentru neutrino):

Asa e... m-am gandit si eu si am ajuns la concluzia asta. dar mi-e greu sa renunt la el. tin foarte mult la el. crying

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru loveM):

Mai fetelor, la noi o convorbire dureaza vreun minut la voi macar 3. Un subiect tine vreo 5 minute la voi fara 20 de minute pierdute nu se poate.Ce crezi ca lui îi face placere sa discute orice problema in camera cu fratii lui? Poate au inceput sa faca si caterinca de aia nu mai vorbeste ca la inceput.La voi daca nu va spune intr-o zi ce bine iti sta inseamna ca ori te inseala ori nu te mai iubeste

| loveM explică (pentru ȘefuLaValută):

Pe de-o parte ai dreptate. dar macar la mesaje ar putea sa raspunda mai repede, nu sa ii dau doua mesaje si cand il primeste pe al doilea sa imi raspunda la primul... cum ganditi voi baietii?

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru loveM):

Poate ii dai prea mullte.Dar chiar si asa poate fi macar un pic mai atent

| cristimihailov a răspuns:

Oare nu crezi ca ceri prea mult pentru ce poate el sa ofere?

Atata poate, asta este omul. Ori te desparti de el, ori accepti limitarile.

Alte directii, fizic, nu prea sunt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"el doarme si cu fratii lui in camera si nu ii place sa vorbeasca de fata cu altii, dar totusi ar putea sa fac cumva." se poate sa se plimbe pe strada sa vorbeasca, aia e o scuza patetica. eu gaseam timp sa vorbesc si la munca daramite acasa. astea sunt scuze peste scuze. si astea sunt chestii de 12 ani. nu stiu ce varsta aveti voi, dar asta nu e un baiat serios. pe viitor daca e tot asa nu te mai plange, tu alegi singura sa stai cu el, nu te obliga absolut nimeni.

| marcelyny a răspuns:

A gasit o alta fufa