| anonim_4396 a întrebat:

Salut.in ultima vreme v-am stresat cu intrebari in legatura cu asta...
deci sunt cu un biat de 10 luni... la inceput vorbeam mult la telefon, prin mesaje...de vreo 2, 3 luni zice ca nu ii mai place sa vorbeasca mult la telefon, l-am intrebat daca s-a plictisit de mine si sustine ca nu, ca pur si simplu nu-i mai place sa vorbeasca la telefon sau prin mesaje. ne-am si certat mai rau de cateva ori, chiar ne despartisem, dar ne-am impacat.
insa...nu stiu...simt ca se distanteaza de mine daca nu vorbim la telefon ca inainte sau prin mesaje. chestia e ca il inteleg ca nu poate sa vorbeasca la telefon ca doarme cu fratii lui in camera si se simte incomod (si eu la fel).
am avut discutii pe tema asta, la care el imi zice ca pur simplu nu ii mai place sa vorbeasca mult...
Va rog sa ma ajutati cu pareri,sfaturi... daca vreti sa imi raspundeti si voi, baietii, ca as vrea sa stiu cum ganditi voi.
Va multumesc! sad

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Posibil că s-a plictisit de modul acesta de comunicare.
Pa, pa.

| Gizăz a răspuns:

Nu înţeleg. Ce tot insişti atât pe vorbitul la telefon? Voi nu vă vedeţi? Apropo, câţi ani aveţi? Că mi se pare o "problemă" de copii de 14 ani.

| maite13 a răspuns (pentru Gizăz):

Pai...avem 16(eu) si 17(el) ani... si ne vedem, dar nu putem sa ne vedem zilnic ca suntem la liceee diferite si locuim in localitati diferite. ne vedem de 2-3 ori pe saptamana.

| sabin89 a răspuns:

Nu incape niciun dubiu ca s-a saturat. L-ai stresat, l-ai agasat cumva. Telefonul nu va putea niciodata inlocui intalnirea fata in fata. Telefonul e un obiect, iubirea e ceva viu. Este bine sa folosesti telefonul cat mai scurt si cat mai rar. Abia intalnirile (cele 2-3 pe saptamana) vor avea mai mult farmec. Lasa-l pe el sa insiste mai mult. Fa o comparatie, un raport (ca la matematica): insistenta lui sa fie intotdeauna cu ceva mai mare decat insistenta ta. Vei zice ca e usor de zis, dar greu de facut. Asa e, dar trebuie sa faci efortul.

| SkyPilot a răspuns:

Eu il inteleg perfect. E foarte neplacut sa iti auda cineva o discutie intima. Incercati sa va vedeti fata in fata mai des. Ceea ce se intampla acolo conteaza cu adevarat.

| Maree1 a răspuns:

Daca simti ca nu te mai iubeste dai papucii!