| Andrei222929 a întrebat:

Salut TPU, am nevoie de ajutorul vostru, am 14 ani si am facut sex cu iubita mea, 16, eu inainte de a face sex cu ea m-am masturbat, sexul a fost neprotejat, dar in timpul sexului nu am ejaculat, exista vreun risc? Va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Un risc, exista... chiar daca este unul mic.

| Andrei222929 explică (pentru DoarBogdan):

Am fost am luat pastila de a doua zi i-am dat o {e din aceea de se ia una acum una dupa 12 ore} sper ca totul va fi bine si a fost o invatatura de minte

9 răspunsuri:
| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Da, există risc, căci lichidul preejaculator poate conține spermatozoizi (dacă nu cumva ai urinat între timp). Fata era în perioada fertilă?

| Alexandra20122017 a răspuns (pentru Niciunnumedeutilizator):

Crezi că știe dacă era n perioadă fertilă? La 14 ani cred că nici nu știe ce înseamnă asta

| Andrei222929 explică (pentru Alexandra20122017):

Stiu ce inseamna dar mai am si de sfatul altor persoane experientate

| Vasile2003 a răspuns:

Între perioada dintre masturbare și sex ai urinat? Dacă da, șansele mai scad un pic...dar oricum ar fi trebuie să ia pastila de a doua zi, deoarece sunt șanse și nu vrei să se trezească cu faptul că e însărcinată! Și un sfat, data viitoare, FOLOSESTE PREZERVATIVUL!

| elennax a răspuns:

De asta avem nevoie de ed sexuala in scoli

| Andrei222929 explică:

Pastila de a doua zi are sens?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andrei222929):

Are sens sa pui mana pe carte si sa inveti la scoala sa devii ceva in viata, nu sa faci sex cu parasute.
Investeste in tine, lasa ''dragostea'' rahatu ala de sentiment sexual din copilarie pe care tu il numesti dragoste, habar n-ai ce e aia, ia iubeste-o daca tot simti dragoste fara sa o atingi niciodata sexual, daca nu poti, e clar ca numai dragoste nu e.
''Ne ardem in fund ca ne iubim, nu poti sa stai asa daca iubesti'' inseamna ca ar trebui sa ardem in fund si catelul, pisica vecinilor, telefonul, laptop-ul, pe bunica si bunicu, tot ce iubim trebuie sa ardem in fund. Mentalitate de rahat si de obsedati de pornografie. Vai s-amar de societatea asta de imbecili care invata copiii asa ceva.
Nu te mai lua frate dupa societate ca e un gunoi, fa o scoala si fa-ti o familie cand poti sa o intretii, nu la 14 ani fratele meu, vorbesc dur pentru ca imi pasa de tine, nu vreau sa o iei pe drumul asta, opreste-te aici, poate ca nu o sa ramana gravida, dar daca repeti figura sigur va ramane odata si odata.
In copilarie nu exista dragoste, doar indragostit, pentru ca la 14 ani abia ai trait cativa ani din viata, si daca niste imbecili retardati o sa iti spuna ''traieste clipa, o viata ai, fa ce simti'' asta inseamna ca sunt niste gunoieri la rebu care nu au ajuns nimic in viata si vor sa mai ajunga unu ca ei, si la ghena de gunoi e nevoie de muncitori.

PUNE mana pe carte, fa o facultate, schimba lumea asta, fa ca viata ta sa conteze cu ceva pe pamantul asta, sa lasi in urma ta lucruri importante care vor ajuta generatiile dupa tine, sa te tina minte si 10 generatii dupa ce tu nu vei mai fi, in toata mizeria asta de societate in care toti se ard in fund ca altceva nu mai stie nimeni, apoi ajung gunoieri la rebu si se intreaba ''DE CE DOAMNEEE'' de prosti ce au fost d-aia

| Andrei222929 explică:

Mai astept tot felul de raspunsuri mai ales de baieti, fete care au trecut prin chestii de genul asta!