| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de sfaturi neapărat. Am 14 ani sunt a 8-a și sunt indragostit de o fata din clasă. Am fost împreună acum 1-2 ani a fost frumos (FOARTE) dar ne.am despărțit din cauza mea ca eram mic și fraier și mă uitam după altele. acum eu as vrea sa mai fiu cu ea deoarece o iubesc mult sI mă gândesc doar la ea. Șincer, nu e așa distanta de mine însă nu pot să o întreb sau sa vorbesc cu ea deoarece îmi e cam teama pentru ca ea a fost în extrem de multe relații în așteaptă 2 ani, iar eu am ales să ma gândesc la ea non-stop... nu am încredere deplina în ea pentru ca place mulți băieți și na...în orice caz, ce as putea face? Exclus sa uit de ea o iubesc mult și mă gândesc mult la ea. help

Răspuns Câştigător
| EnvyU a răspuns:

Uita de ea, nu e singura fata, chiar daca asa vezi acum, plus esti a 8-a, la anul treci a 9-a si vei schimba scoala, o sa vezi multe fete care iti vor placea poate mai mult decat de fata asta. Un lucru esential in viata este sa nu te uiti in spate, daca v-ati distrat, foarte bine, acum ca s-a dus e mai bine sa lasi asa. Nu are rost sa ramai cu gandul doar la o fata, care ai zis ca ii place sa sara din floare in floare.