| Adiiiiiiiiii a întrebat:

Am nevoie de un mic sfat.
Am 16 ani si imi place de o colega. Nu sunt un tip prea aratos si. nu stiu. Ar fi ciudat daca i-as da un cadou de Craciun? Sunt genul de baiat mai timid cand vine vorba de fetele pe care le plac. Nu pot vorbi cu ele. Din aceasta cauza nici nu am avut vreo prietena pana acum.
Mie unul mi s-ar parea aiurea sa-i fac un cadou ei, cu care daca vorbesc odata pe luna cu ea e bine.

Sfat ceva pentru curaj? Ceva? sad

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Tu nu ai curajul sa vorbesti cu ea, si ea se mira si se intristeaza ca baiatul care se uita pe furis la ea nu o inrteaba macar ce mai face. "A, a fost asa de bine alaltaieri cand mi-a zis buna dimineata, dar acum mai am de asteptat 2 luni pana imi mai zice un cuvant..."
Si probabil ca asa si patesc cele mai frumoase de cele mai multe ori, ca in aparenta sunt inabordabile pentru multi, si apoi aia multi se mira ca ele ies cu baieti rai. Pai daca aia au tupeu sa vorbeasca cu ele, de ce nu?
Uite, daca tii la fata asta si nu vrei sa pateasca rau, mai bine vorbesti tu cu ea, care sper ca esti un baiat simtit, decat sa o lasi manipulata de un golan mai tarziu.

| schmoll a răspuns:

Salut,o poti aborda online,daca esti timidhappyobserva lucruri mici despre,fai un compliment pe care nu-il face toata lumea,fetele adora asta,nu conteaza cum arati cat timp o pretuiesti,un cadou,nu stiu frate, poate crede ca vrei altceva in afara de o relatie de iubire, lasa timiditatea, daca e sa fie, o sa fie sigur

| iubaretulcata a răspuns:

Frate ai 16 ani alti schimba lumea la virsta ta fi si tu ca toti baieti tocmai cumpara un cadou ceva sa isi aduca aminte de tine mereu cind vede cadoul...nu trebuie sa fi aratos nu este un complex fi mai barbat, fetele asa ceva doresc...mult noroc in viata

| anonim_4396 a răspuns (pentru iubaretulcata):

Cine a schimbat sau schimbă lumea la 16 ani? Justin Bieber. rolling on the floor

| JohnnyHelpsYou a răspuns:

Uite, sunt in aceeasi incurcatura laughing si mie imi place de o fata, vb cu ea da nu stiu cum sa o fac sa vada cat de mult o plac sad, uite, eu in locul tau i-as da un cadou de craciun cu un trandafir pe el pe care scrie numele tau sau daca nu incerca sa vorbesti cu ea in fiecare zi incepand cu "buna ce faci "... si vezi cum decurge, daca vezi ca iti raspunde si intr-un mod mai frumos adica nu sictirita inseamna ca te place happy Spor, sper ca te-am ajutat happy

| Adiiiiiiiiii explică:

Si ca sa nu fac alta intrebare, cam ce cadou ar fi dragut sa-i iau?