| anonimul0826 a întrebat:

am nevoie de un sfat. Sunt clasa a 8-a si iubesc o fata nespus de mult as face orice pentru ea dar ea nu ma place apropo pe 15 iunie am banchetu vreo idee. Sper sa ma puteti ajuta

Răspuns Câştigător
| DubstepQueen a răspuns:

Daca e in clasa ta, invit-o la dans cu tine.Comporta-te frumos cu ea, vorbeste-i calm.Fii sincer cu ea si incearca sa nu o jignesti!
Incetul cu incetul se va apropia de tine.
Bafta!
...mmm Funda?

| anonimul0826 explică (pentru DubstepQueen):

Nu stiu ce sa spun ia stie ca o plac nu ca o iubesc sunt 2 lucruri diferite

| DubstepQueen a răspuns (pentru anonimul0826):

Stiu ca sunt multe diferente intre a iiubi si a placea

| Vladuthz a răspuns (pentru anonimul0826):

Iubirea este o stare autoindusa de tine, ai iesit cu ea in oras? O cunosti in mod personal? Stii ce ii place si ce nu? Nu. Tu iubesti imaginea ei, mai bine zis ti-ai autoindus aceasta stare de iubire. Trebuie sa fii calm si stapan pe tine cand vorbesti cu ea, urmeaza sfatul yonutzei.

| anonimul0826 explică (pentru Vladuthz):

Nu am iesit cu ea pentru ca mi-a fost prea teama in mod personal nu o cunos prea bine iar daca stiu ce ii place si ce nu da asta stiu pentru mine e o fata diferita si nu nu m-am indragostit de aspectul ei pentru ca pe mine nu ma intereseaza aspectul

| Vladuthz a răspuns (pentru anonimul0826):

Posibil sa ma fi inselat, insa din moment ce nu o cunosti personal, e clar ca buna ziua ca n-ai cum sa o iubesti. E doar o stare autoindusa. Tot n-am inteles dc nu ai iesit cu ea, iti e frica sa o cunosti sau cum?

| anonimul0826 explică (pentru Vladuthz):

Pai nu prea fac nici un pas pentru ca stiu ca nu ma pre place am vb o data cu ia

| Vladuthz a răspuns (pentru anonimul0826):

In primul si primul rand invata sa scrii corect. In al doilea rand, da-i add pe mess si incepe incetu cu incetu sa vorbesti cu ea. Nu neaparat pe mess, poti si la scoala sa te duci la ea cu scuza sa copii o tema sau ceva, gasesti tu motiv, si incetu cu incetu incepei sa vorbiti. Dupa vreo cateva zile din astea ai curajul si invit-o la un suc. Vezi ce iti raspunde.

| anonimul0826 explică (pentru Vladuthz):

Crezi ca n-am incercat

11 răspunsuri:
| DubstepQueen a răspuns:

Hey mersi mult!

| Nippon a răspuns:

Anonime. nu o iubesti laughing pur si simplu in clasa a 8-a nu ai cum sa stii ce si cum e iubirea, si daca ai sti, nu ai fi capabil sa o intelegi. cam atat..ca esti indragostit..aia e partea a doua laughing

| extrem69 a răspuns:

Daca ti-a dat de inteles ca nu te place...sau mai rau ti-a spus-o atunci trebuie sa o faci sa te placa /iubeasca iti trebuiesc in mare 3 lucruri: 1 ATITUDINE(sa ai putin tupeu nu sa astepti sa vina totul de la sine..nu exista asa ceva fa-ti curaj si du-te le ea cand consideri tu ca e bine spune-i ce simti pentru ea ) 2 SA FII FRESH MEREU(curat/aranjat/parfumat...etc)/3 sa fii SINCER s-o faci sa rada, ii iei apararea, petreci cat mai mult timp cu ea. funda?