| anonim_4396 a întrebat:

Va rog ajutati-ma. m-am certat cu o prietena pentru ca am aflat ca ma vorbeste pe la spate si multe alte chestii si nimeni dintre prietenii mei nu mai vorbesc cu mine pentru ca eu m-am certat cu aceea tipa. prietenii mei daca ii sun imi inchid sau numi raspund, daca ma vad ma injura si pleaca. ce as putea face sa ii recuperez. in afara de a ma impaca cu tipa de care vam zis. dau funda.

Răspuns Câştigător
| AllyutSsa a răspuns:

In cazul acesta va trebui sa stai un timp cu alti prieteni..sau sa-ti faci altii noi..cu care ii poti face pe cei vechi gelosi..va trebui sa incerci multe si diferite metode ca sa ii recuperezi.
Eu spun ca nu merita efortul! Din momet ce sunt cu fosta ta "prietena" nu le prea pasasad
Pana la urma tot tu decizi daca o sa mai lupti pentru ei sau nu...eu iti urez Succes! si sper sa alegi ce e mai bine pentru tinehappy

| boghi98 a răspuns (pentru AllyutSsa):

Atata timp cat ti la cineva ai face orice sa il recuperezi. si nu ti-am dat funda ca e raspunsu bun tiam dato ca asa sunt eu milostiv

4 răspunsuri:
| AllyutSsa a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ei si sa le explici situatia in care te afli. Spune'le si motivul pentru care te'ai certat cu acea prietena. poate le'a spus si lor minciuni despre tine si de aceea sunt de partea ei. Explica'le totul si incearca sa iti aduci aminte daca a spus ceva si despre ei si le poti spune.
Iti urez noroc! >big grin

| boghi98 a răspuns (pentru AllyutSsa):

Eu am incercat sa vorbesc cu ei de multe ori dar parca am un peste putrezit pe mine si nu s apropie nimeni de mine iar daca ii sun ma injura si imi inchid

| Inffectious a răspuns:

Cel mai bine e in acest caz ar fi sa vorbesti direct cu prietena ta. Calm si matur. Daca ajungi la concluzia ca tipa este chiar asa o ticalosa, care te-a tradat fara motiv...ar fi bine sa iti faci noi prieteni, insa sa fii atenta cine, si cui ii impartasesti secretele. Tine minte : Barfa este ca un microb, apare cand te astepti mai putin si se raspandeste mai repede decat iti poti imagina.