| System a întrebat:

am nevoie urgent de ajutorul vostru, Am o prietena cu care ma intilnesc de vreo 2 luni, pina mai eri o iubeam foarte foarte mult si simteam niste sentimente unice fata de ia, insa azi asa din senin fara nici un motiv sunt coplesit de o stare de confuzie, adica parca nici nu mai stiu, o iubesc sau nu, vreau sa fiu cu ea sau nu mai vreau, etc(sper ca ma intelegeti). Niste ginduri care nu le stiu raspunsul, prima data mi se intimpla asa ceva, si nu stiu de ce. Si vreau sa stiu a mai avut cineva asemenea momente, si ce ar insemna asta...

(Ea ma iubeste foarte mult si imi zice ca ar fi in stare sa faca orice pentru mine)

Help pliz!

Dau fundita

Răspuns Câştigător
| Alina14_7933 a răspuns:

Hei, hei, nu te panica laughing. Stii vorba aia, stay chillsmug. In primul rand, astea sunt niste stari specifice adolescentilor.Deci gandeste-te bine, nu cumva e doar impresia? Pentru ca daca te-ai desparti de ea, poate iti va parea rau. Iti vei aduce aminte toate lucrurile frumoase care vi-i s-au intamplat, etc etc. Asta e o varianta. Sa ti-i se para. A doua varianta e ca acest lucru sa fie adevarat, si anume, CHIAR sa nu-ti mai placa fata, dar e o posibilitate de 20 % sa ti-i se intample asta. Poate fata umbla prea mult dupa tine, si asta e posibil, si te poate face sa te simti sufocat. Daca e asa, incearca sa discuti cu ea. Poate nu te-am ajutat prea mult, dar mai mult de atat nu pot facebig grin. Bafta si daca e ceva cu care te voi mai putea ajuta, just ask happy.

6 răspunsuri:
| RyanGeorge a răspuns:

Incearca sa nu o vezi o zi intreaga fara mesaje sau sa o suni si vezi cum e, iti vei da singur seama ce o sa simti atunci happy

| alexaaa a răspuns:

E normal sa ma fii confuz.starile astea asa sunt:apar intr-o zi, dispar in alta. daca spui ca tu o iubesti, si ca ea ar face orice pentru tine, nu-ti face griji.

| Alecsaandrra a răspuns:

Te inteleg perfect. In situatia asta sunt si eu de multe ori pusa.
De ex ba imi place enorm de fostul prieten si vreau sa-l am in acest moment langa mine ca altfel innebunesc. ori ma doare in pix de el si nu mai vreau sa ma impac cu el(asta se intampla dar dureaza ff putin starea asta) in rest. gandu imi e tot la el straight face
Eu zic sa ne controlam singuri sa ne zicem "o iubesc si stiu ff bine" repeta`ti asta in gand cand ai starile acelea straight face
Alta solutie chiar nu am straight face
Fundita?puppy dog eyes

| NaughtyGirl a răspuns:

Pai poate ca nu mai ai nici o atractie fata de ea. Te-ai plictisit de aceasta relatie.PRESUPUN.Cred ca ti-e teama de ce se va intampla in viitor cu aceasta relatie si ti-e teama de reactiile sale in diferite momente.

| AddictedToMDMA a răspuns:

Well, am avut si eu aceeasi problema... am stat mult si m-am gandit ce sa fac thinking Ca sa nu mai stai si tu sa te gandesti iti zic direct ce sa faci : Vorbesti cu ea, ii zici cum sta treaba ( nu te simti atasat de ea, nu va potriviti s. a. m. d ) Sa luati o pauza, sa va cunoastesti mai bine si dupa aia sa reluati relatia.
P. S : Daca nu vrei s-o reluati, fa-te c-ai uitat.

| System explică:

Mersi mult tuturor!