| iQueenB a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru... Am o situatie in care nu mai am arumente nu am idee ce sa fac sa incep asa: Eu eram cu un tip foarte dragut care il iubeam si il iubesc mult dar dupa a a aprut un baiat care ma placea foarte mult si zicea ca daca nu sunt cu el isi taie venele si faze de genu` dramatice... si mi-a fost foarte mila de el si i-am zis prietenului meu ca il iubesc pe baiatu` ala si ca nu mai simt nimic pentru el dar nu este adevarat il iubesc enorm si cu baiatu` asta sunt din mila. Si daca ii spun ca ma despart de el isi taie venele nu stiu de ce e in stare... Nu stiu ce sa fac pentru baiatu` asta nu pot sa am sentimente... Va rog un sfat este foarte importat pentru mine... P.S: Dau Funda bineinteles!

Răspuns Câştigător
| darckcloud a răspuns:

Nu o sa-si taie venele, am stat si eu, aproape un an, dupa un tip care ma tot ameninta ca se sinucide. Si pana la urma m-am saturat si ne-am despartit; si ghici ce? nu a facut nimic. Stie ca nu e capabil sa se faca placut si te tine asa, dar nu se va sinucide stai linistita. Si ce rost are sa iti strici tu viata pentru ca el e prefacut si instabil psihic. Da-l incolo si intoarce-te la baiatul pe care il iubesti...doar ce, asta ai de gand sa faci toata viata, sa renunti la fericirea ta pentru persoane care nu fac altceva decat sa profite de bunatatea ta?

5 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Santajul emotional e periculos si nu trebuie sa-i cazi in plasa. Poti sa icnerci sa te comporti in asa fel cu el incat sa-ti dea papucii...In asa fel stii ca nu va pati nimic iar tu vei fi libera. Sau poti oricand sa incerci sa-i gasesti allta tipa. Daca astea nu merg, atunci ar trebui apelat la un psiholog, pentru ca desi 9 din 10 doar spun ca o fac, exista cate unul care din pacate chiar e in stare sa incerce sa-si ia viata. Oricum, ar trebui sa fie simplu sa-l faci sa realizeze ca nu va potriviti.

| Youcandoit a răspuns:

Sa fiu sincera nu prea cred ca e in satre sa-si taie, venele cainele care latra nu musca

| TiffanyღBJ a răspuns:

Ceea ce face baiatul ala nu este corect, te santajeaza si nu ar trebui sa cedezi santajului. In afara de asta, de obicei cei care spun in gura mare ca isi taie venele nu o fac pentru ca nu au curaj. Mai bine du-l la un psiholog.

| alexim14 a răspuns:

Zil la parinti lui, sau cheama politia, salvarea, smurdul, armata, FBI, CIA,...laughing glumeam. Chiar zil la parinti lui cai nebun, sal duca la psihiatru. E dereglat mintal baiatul.

| byryŢză a răspuns:

Nu crede în a taia venele!
Sunt nu mai idioţi, nu e vina ta dacă moare. laughingrămâi cu cine vrei, pecine iubesti!
Funda; d!?