| Nionex a întrebat:

...am o problema legata de prietena mea ...ma intilnesc cu ea de un an deacum dar nu-mi mai place de ea nu face asa cum zic cind ne certam tot timpu in mine dă ca eu nu am facut asa ca nu stiu cum vreau sa ma sfatuiti ce sa fac o iubesc asa cu forta vreau so iubesc cum o iubeam odata ce pot sa fac sfaturi fara misto..pliz funda la toti ..meskk

Răspuns Câştigător
| viotedy a răspuns:

Da-i papucii

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Voi,in loc sa va bucurati si sa fiti fericiti,va certati tot timpul,va cautati nod in papura unul celuilalt,tu o certi,ea te cearta,mergeti clar spre despartire.
Vorbeste cu ea si adu-i aminte de primele zile din relatia voastra,erau minunate,pana si tu le-ai uitat!
Ce va placea atunci,ce va atragea unul la altul si ati stat un an impreuna?
Reinviati acele vremuri si lasati cearta deoparte,altfel o sa va despartiti si veti plange de pomana amandoi,doua sabii tari nu intra intr-o teaca, mai lasi tu de la tine, mai tace ea, trebuie sa gasiti o cale de mijloc, altfel v-ati pierdut amandoi un an din viata degeaba!
Stai de vorba cu ea.
Foarte serios!

| mona a răspuns:

Vorbeste cu ea si poate luati o pauza pentru a va pune ordine in ganduri si sa va dati seama fiecare ce vrea

Inearca sa vorbesti cu ea, sa ii spui si ei aceste lucruri. Daca nici asa nu merge incercati sa luati o pauza sa va linistiti amandoi si sa va dati cum va este mai bine. Succes!

| facepalmlol a răspuns:

N-am inteles nimic, in afara de faptul ca tie nu iti convine ca iti aduce reprosuri ori ca nu face cum zici tu.Frate,e om nu robot ca s-o comanzi.Nu-ti mai place, las-o in pace.Sunt sigura ca s-a saturat si ea de circ pe gratis.
Spuneai ca o iubesti sau ma rog ca vrei tu sa o iubesti ca inainte ca acum 1 an si ca acu' gata n-o mai iubesti.
Ma' friend, sentimentele nu depind de o unitate de timp si nici nu se schimba cu una cu doua.
Din felul in care ai scris si din detaliile zgarcioabe, sarace si care nici nu se pot numi detalii, pot sa-ti spun ca tu nu stii ce vrei!

| BSwwatch a răspuns:

Pari posesiv tare.Cainele face cea ce-i spui,pe cand partenerera de viata nu,trebuie sa ajungi la un consens,intelegi? in prima faza ai o problema de exprimare gramaticala,daca este si ce-a verbala la fel am sa o inteleg pe a ta prietena,nu mi-o lua in nume de rau,este un sfat,dragostea si armonia une-i relatii este bazata pe respect in primul rind, sinceritate si comunicare, daca lipsesc chestiile acestea se ajunge unde ai ajuns,"trage o linie" si analizeaza situatia, ai sa vezi ca lipsesc, daca vrei sa o iubesti, respecta cele 3 greguli simple si efectul nu va intarzia sa apara!