| BubuVlad a întrebat:

Am o colega in clasa pe care o plac de ceva timp si recent i-am spus ca o iubesc, si acum parca vrea sa ma evite (eram prieteni foarte buni) inainte chiar ma mai imbratisa asa in gluma, acum de abia daca ma mai saluta... i-am si aratat ca o iubesc nu doar i-am spus (i-am oferit felicitari cu cadouri flori etc.) dar totusi nu ma deranjeaza pentru ca nu simte la fel, ci pentru ca ma evita. Oare de ce? :'(

Răspuns Câştigător
| Semnattfetitsataa a răspuns:

Aici sunt mai multe posibilitati si anume : te place si ea si ii este prea rusine sa vorbeasca cu tine mai ales ca stie ce simti pentru ea, vrea sa iti vada reactia si cat de multe poti face pentru ea in cazul in care ea se comporta asa cu tine, si ar mai fi problema... poate fata nu are acelasi sentiment ca tine sau se simte jenata cand spui asta... Uneori fetelor li se pare un gest cam necioplit sa ii spui unei fete asa direct ca o iubesti sau sa ii aduci tot felul de cadouri, crede-ma ca asa aveam si eu gen de colegi in clasa si mi se pareau cam idioti, adica mi se parea ca m-a iau la misto deoarece erau prea directi, sper ca m-ai inteles. Fetelor le plac de obiecei baietii discreti, daca i-ai spus ca o iubesti intr-un mod direct este foarte bine asa si cu cadoul! Nu stiu daca e cel mai bun raspuns, dar eu mi-am zis parerea! Mult succes!:* Incearca sa vorbesti cu ea, si s-a intelegi si tu modivul pentru care te evita. Apropo cati ani ai? happy

| BubuVlad explică (pentru Semnattfetitsataa):

Am mai spus nu i-am spus direct, eu de fel sunt mai timid.Am un coleg care e cam idiot se duce pe langa ea, o pipaie chestii de astea, sin in plus cadouri si altele i-am facut de ziua ei, 8 martie, de Sfantul Valentin, nu tot timpul, de felul meu sunt mai glumet asa dar pana la limita bunului simt. Am 13 ani si jumatate(va rog sa nu spuneti ca "lasa dragostea si pune mana pe carte" pentru ca totusi sunt unul dintre cei mai buni elevi din scoala) nu-s copilaros, sunt mai matur decat ceilalti colegi ai mei(psihic) asa ca va rog sa nu aduceti jigniri la varsta mea.

| Semnattfetitsataa a răspuns (pentru BubuVlad):

A, te-am inteles, cred ca esti la varsta potrivita pentru a avea iubita, dar este foarte bine ca te preocupa cartea, si este si un gest foarte frumos ca o respecti si ii faci cadouri, si a fi glumet este o calitate, nu stiu eu ti-am zis ce ar putea sa fie, vorbeste cu ea si mult succes :*!

13 răspunsuri:
| baf a răspuns:

Este posibil sa nu te placahappy

| venilla a răspuns:

Fetele sunt greu de inteles...laughing Dar nu stiu, poate ca nu simte la fel, si nu vrea sa iti dea sperante, sau din contra, te place, dar e mai timida..complicat sad ar trebui sa discuti cu eawinking bafta! si curaj.

| BubuVlad explică (pentru venilla):

Stiu ca s-ar putea sa nu ma placa, dar totusi as vrea ca sa fim prieteni ca inainte daca se poate. mersi :*

| P1dgey a răspuns:

Frate am aceeasi problema sad

| BubuVlad explică:

Nu i-am spus direct

| plagialist a răspuns:

Bubule lasa-mi idu tau sa iti explic ceva aicea e mai aiurea...

| plagialist a răspuns:

Lasa-mi idu-l tau!happy Ca sa vorbesc ceva cu tine...

| BubuVlad explică (pentru plagialist):

ID-u meu e bubububu_18@yahoo.com

| BubuVlad explică (pentru plagialist):

Baga-ma la prieteni pe yahoo

| plagialist a răspuns:

Lasa-mi idu-l tau ca sa vorbesc ceva cu tine...winking poate iti explic altfel...

| bianca1 a răspuns:

Cred ca s-a rusinat la faptul ca i-ai spus ca o placi. Sau poate te place si ea. E cam incurcat. Oricum bafta. Fundita?