| QuNtaR a întrebat:

Salut, sunt intr-o asa situatie, cu 2 ani in urma am inceput sa prietenesc cu o colega de clasa, acum suntem cei mai - cei mai buni prieteni. Desigur nu poate fi totul asa de bine, in ultimul timp am inceput sa o plac, din ce in ce mai tare, in general din unele discutii am inteles ca mai mult decit prieteni foarte buni nu putem fi. In urma unei discutii recente legate de baieti mi-a zis ceva de genul, ca nu sunt ca ceilalti, deosebit, si ca daca nu am fi fost prieteni avea sa se intilneasca cu mine, auzind asta am fost surprins, deoarece odata cind i-am spus in gluma ca o iubesc s-a cam suparat pe mine. Acum nu stiu ce sa fac, sa-i spun ori nu ceea ce simt pentru ea?

2 răspunsuri:
| Bella03 a răspuns:

Desigur,daca o placi, si chiar i-ai afirmat ca o iubesti, oricum ce ai de pierdut? Fii curajos, si accepta-ti soarta asa cum va fi

| QuNtaR explică (pentru Bella03):

Nu am ce sa pierd. Imi este teama de ceea ce va urma, daca nu e reciproc. Cred ca-i voi spune, fie ce-o fi...