| Alex123cazac321 a întrebat:

am o intrebare. E normal daca ma masturbez la 13 ani sa nu ejaculez deloc cred ca am o problema. Ma puteti ajuta va rog

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca este normal sa nu ti se produca sperma la aceasta varsta si din acest motiv trebuie sa mai ai putina rabdare. Aparatul reproducator masculin (vezicula seminala, prostata, testicule) in cazul baietilor ajunge la maturitate in jurul varstei de 14 ani, moment in care testiculele si glanda seminala intra in functiune si incepe sa produca sperma. Acest moment poate sa apara in +/- cu circa 1 an, in functie si de dezvoltarea fizica a fiecarui baiat. In concluzie singurl lucru pe care il poti face este cel de a astepta momentul maturizarii organelor tale sexuale. Sanatate! big grin

5 răspunsuri:
| AlexCristi97 a răspuns:

E devreme, inca nu e corpul dezvoltat. Si eu dupa varsta de 13 ani am inceput sa ejaculez, mai ai rabdare si lasa-ti corpul sa se dezvolte si eventual fa sport sa il ajuti.

| ShamelessQboy a răspuns:

Nu ai tu nici o problemă, eu ma masturbat de la 5 ani și am început să ejaculez la 14. 14 ani cam asta e vârsta normală după care încep organele tale sa produca laptele!

| Alex123cazac321 explică (pentru ShamelessQboy):

O sa iau de seama. multumesc

| aurgrigor8 a răspuns:

Posibil ca nu te exciți destul