| ShadonyX a întrebat:

Am o intrebare:Vorbesc cu o fata de ceva timp.Azi in timp ce vorbeam la telefon faceam glume cu o posibila intalnire, la care eu chiar I-am propus sa ne intalnim maine.Raspunsul primit a fost:Tu ai glumit cu asta sau ai vorbit serios ca nu-mi dau seama dupa tonul tau.
Am raspuns ca nu am glumit.Si mi-a inchis telefonul brusc. Fara nimic.
Sa il iau ca un refuz indirect sau cum?
Nu ma suparam daca ma refuza dar asta denota lasitate si nu prea imi place.
Deci ce a fost, refuz sau doar a ramas surprinsa?

Răspuns Câştigător
| Plato a răspuns:

Poate s-a bucurat de relatia voastra de pritenie, iar cand ai invitat-o si-a dat seama ca tu o vezi altfel. Cu alte cuvinte, a deranjat-o ca vrei altceva decat friendzone. Cel putin asta cred eu.
Se poate si sa i se fi descarcat telefonul, dar putin probabil, te-ar fi sunat inapoi.

| ShadonyX explică (pentru Plato):

Plato,am raspuns acum la flixbuster.
Nu s-a descarcat, ca azi l-a incarcat si mi-a trimis o imagine pe la 16 si ceva cu o gluma. Avea 90%
Nu stiu de ce m-ar considera doar prieten ca de la inceput am dat impresia ca vreau mai mult si ea la fel.
Acum nu stiu ce sa cred.
Am sunat de 2 ori, nu a raspuns.Nu mai sun ca par disperat. Daca vrea ea suna inapoi sau trimite mesaj daca nu, eu nu pot sa fac mai mult de atat.

26 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Te-a refuzat, ce nu înțelegi? Fata nu vrea sa iasă cu tine.

| ShadonyX explică (pentru Catrice):

Mi-am cam dat si eu seama de asta.
Numa e un mod urat sa refuzi.

| Catrice a răspuns (pentru ShadonyX):

Asa sunt unii, fără bun simț.

| Emma30555 a răspuns:

Da i un mesaj și spune-i ca putea sa vorbească ca un om normal sa refuze nu sa închidă telefonul ca nu ai înjurat o. Mai e posibilitatea sa fi fost cu cineva vreun iubit și sa fi făcut el asta

| ShadonyX explică (pentru Emma30555):

M-a sunat dupa ce mi-a scris mesaj.Nu vroia sa fie asa, dar nu stia ce sa spuna.
Cu iubit nu ii sigurat.Ca ii cunosc parintii ca am avut pe cineva acolo din familia mea.
Reactia ei nu a fost normala, a spus chiar ea.Dar nu a putut sa mai spuna nimic.
Nu am ce sa mai spun despre asta.

| flixbuster a răspuns:

Poate i s-a descarcat bateria happy

Sun-o si lamureste-te, daca erati fata in fata si se intorcea si pleca era clar - asa, cu telefonul, mai ai nevoie de o clarificare.

| ShadonyX explică (pentru flixbuster):

Prietene drag, avea baterie ca imi trimisese o imagine dupa ce a incarcat telefonul.Deci,cade asta direct.
Am sunat-o de 2 ori dar suna telefonul si atat.Nu o mai sun ca dupa pare a disperare dupa raspuns.

| flixbuster a răspuns (pentru ShadonyX):

In cazul acesta, limiteaza-ti pierderile si opreste-te aici. E clar, nu vrea dar nici macar nu e in stare sa spuna asta civilizat - ceea ce o descalifica si ca simpla amica.

| Elena9328 a răspuns:

Câți ani are? 13? Te ia drept fraier. Next

| ShadonyX explică (pentru Elena9328):

17,face in aprilie 18.
Nu-mi place asta daca e adevarat.
Dar nu o sa ma plang.

| Plato a răspuns (pentru ShadonyX):

In orice caz, e prostesc ce-a facut, evident ca nu are nicio treaba cu maturitatea. Eu ti-as sugera sa nu mai tii deloc legatura, nu doar sa n-o mai suni acum. E inca o fetita, iar pe mine personal ma dezgusta ridiculitatile.

| ShadonyX explică (pentru Plato):

Da,stiu ca e prostesc.
Plus ca eu chiar imi doream sa o cunosc.
Cautam o relatie, dar nu dinasta de prietenie ca am avut si tot in acelasi stadiu am ajuns.
Nu o mai sun, ca par disperat.
Asta e, viata merge inainte. Poate am si eu noroc sa dau peste cineva cu o putina farama de maturitate mai multa.

Răspuns utilizator avertizat
| Subsemnatul123 a răspuns:

Eu cred ca a fost un refuz foarte direct, ba chiar nesimtit. Daca mai vorbesti cu ea, intreaba de ce ti-a inchis in nas. Oricum nu prea mai merita pierderea de vreme.

| ShadonyX explică (pentru Subsemnatul123):

A spus ca nu stia ce raspuns sa dea.Am spus putin nervos:Ca putea, sa-mi zica:nu vreau sau nu sunt interesata.Nu sa-mi inchida telefonul.
Scuze, Scuze ca nu asta vroia.
Chiar e de tot rasul asta.

| Rux04 a răspuns:

Bună. Din moment ce ai făcut glume pe seama întâlnirii nu cred că o să mai vrea să te vadă.

| ShadonyX explică (pentru Rux04):

Dar si ea a fost la inceput a intrat pe gluma cu intalnirea.I-am spus frumos ca impartim o prajitura care a fost facuta azi.A ras si a spus ca vine dar nu are cum.
I-am spus ca vin eu dupa ea.Si a spus sigur, daca tu vrei.
Iar dupa s-a ajuns aici.
Am mai incercat eu mai demult sa o invit dar atunci a spus ca nu stie inca.
Asta nu mai inteleg deja.

| Rux04 a răspuns (pentru ShadonyX):

Nici eu.

| ShadonyX explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri.
Mi-a trimis mesaj.
Mda, nu s-a asteptat la asa ceva.A vrut doar sa-i fiu prieten.
Nu e sfarsitul, gasesc o fata care sa nu vrea doar un prieten.
O sa acord cuiva funda dar meritati toti.

| flixbuster a răspuns (pentru ShadonyX):

Acum am citit si mesajele de mai jos.

Iti recomand sa citesti asta - te poate scuti de neplaceri pe viitor:
http://www.laddertheory.com

| ShadonyX explică (pentru flixbuster):

Am avut odata discutia asta ca eu nu pot sa fiu doar prieten cu ea.Dar vad ca nu intelege si uneori tot ea ma cauta.
Nu prea stiu daca merita si o atentie ca simpla amica

| brrrrrrrrrghe a răspuns:

A ramas surprinsa, crede-ma am patit si eu la fel. Nu astepta sa te sune, sun-o tu pe ea chiar daca crezi ca pari disperat sa stii ca nu esti, eu cand am sunat-o si-a cerut scuze ca a inchis asa brusc si a spus ca ma iubeste.