| Annonimull12345 a întrebat:

Am o mare nelamurire si sper ca ma puteti ajuta.
In urma cu cateva luni am cunoscut o fata, la inceput nu stiam ca are prieten dar discutam bine. A inceput sa imi placa mult de ea. Apoi am aflat ca are prieten dar deja am avansat cu conversatiile (mai mult pe aplicatii discutam, gen mess sau snap). Am zis ca raman la stadiul de prieten insa am inceput sa discutam lucruri mai sensibile, am aflat ca nu este tocmai fericita si ca a trecut prin multe, cel actual o neglijeaza de multe ori si ii impune multe restrictii (mentionez ca dupa informatiile mele sunt impreuna de aproximativ 1-2 ani, locuiesc impreuna, insa cum am zis, nu e prea fericita. Am discutat zilnic cu ea, apoi ne-am si intalnit de cateva ori. Dupa primele doua intalniri a zis sa terminam si am acceptat insa peste doua saptamani m-a cautat, ca ii e dor de discutiile cu mine. Ne-am mai intalnit, am petrecut cateva ore impreuna, povestind si incercam sa o fac cat mai fericita. A dat cateva semne clare, mai evidente nici nu se puteau, ca ma place, si eu i-am dat, ba chiar i-am scris poezii. Ultima data cand ne-am intalnit am surprins-o cu o poezie la care i-au dat lacrimile. Chiar vreau sa o am langa mine, si cred foarte mult ca si ea ar dori, dar presupun ca nu are curajul de a pune capat cu celalalt.
Va rog mult, imi puteti da cateva sfaturi, ce sa fac sau cum sa fac? Chiar vreau sa fiu cu ea, sa ii ofer tot si stiu din multe puncte de vedere i-as putea oferi mai multe.
Asa ca va rog, raspunsuri sincere faca se poate

1 răspuns:
| Florin0012 a răspuns:

Pentru început dacă te te place și dă dovezi, adică îți arată chestia asta, a-ții putea fi împreună. Dar mai întâi ea trebuie să își rezolve cu actualul ei iubit, să se despartă de el.