| sabina_9763 a întrebat:

De ceva timp vorbesc cu un baiat.Primul el a intrat in contact cu mine, insa eu il minteam ca am prieten, ca parintii nu-mi dau voie in oras si altele.Ma invita de multe ori la primblari, in rastaurante, insa pe atunci el nu-mi placea, si ii refuzam.Totusi,intr-o zi am esit cu el si m-am indragostit dintr-o privire. Dupa intilnirea ceia, nu am mai esit vreo saptamana, nu avea timp pentru mine. Mie nu-mi placea asta, si i-am spus ca ne despartim, la care el iarasi a inceput sa ma minte ca e ocupat cu invataturi, pe cind el nu intrase nici intr-o institutie de invatamint.Ne-am despartit. Iar acum nu stiu cum sa-l intorc. Apropo, multi spun ca el nu vrea relati serioasa cu mine pentru ca fosta iubita a lui sa folosit, si a fost dura cu el. Ajutati-ma va rog.Cum pot s-al intorc? Ce sa fac?

1 răspuns:
| Ada_9463 a răspuns:

Buna. cel mai important in acest moment este sa'i castigi increderea si sa'i arati ca tu nu esti ca "fosta iubita". Dovedeste'i ca ai intentii bune cu el si ajutal sa treaca peste ultima dezamagire.in fine este putin greu sa'l faci sa aiba din nou incredere in fete insa daca iti place cu adevarat tipul, merita tot efortul... sper ca te'am ajutat...:*