| sabina_9763 a întrebat:

De ceva timp vorbesc cu un baiat.Primul el a intrat in contact cu mine, insa eu il minteam ca am prieten, ca parintii nu-mi dau voie in oras si altele.Ma invita de multe ori la primblari, in rastaurante, insa pe atunci el nu-mi placea, si ii refuzam.Totusi,intr-o zi am esit cu el si m-am indragostit dintr-o privire. Dupa intilnirea ceia, nu am mai esit vreo saptamana, nu avea timp pentru mine. Mie nu-mi placea asta, si i-am spus ca ne despartim, la care el iarasi a inceput sa ma minte ca e ocupat cu invataturi, pe cind el nu intrase nici intr-o institutie de invatamint.Ne-am despartit. Iar acum nu stiu cum sa-l intorc. Apropo, multi spun ca el nu vrea relati serioasa cu mine pentru ca fosta iubita a lui sa folosit, si a fost dura cu el. Ajutati-ma va rog.Cum pot s-al intorc?

6 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Sa-l intorci de la ce? Tu nu ai inteles ca el nu vrea o relatie serioasa de la tine? Te invita la restaurante pentru ca urmarea altceva, sper ca ti-ai dat seama ce. Bafta, si mare grija la greselile gramaticale.

pa, pa.

| Monica a răspuns:

Explică-i că tu nu eşti ca fosta. Că tu îl iubeşti şi nu-ţi vei bate joc de el.Lasă-i timp să se gandească.
Spune-i să te pună la încercare. Să-ţi mai dea măcar o şansă.
Aratăi-o. Convinge-l fiind alături de el, sprijinindu-l si sfătuindu-l când are nevoie de sfaturi!
Sper că ţi-am fost de ajutor.
Succes!

| ßέßέ a răspuns:

Mai bine pui mana pe carte si inveti sa scrii si sa te exprimi corect in limba romana si dupa aia vii si iti raspundem si la intrebarea ta!

| niknip a răspuns:

Hmm...comporta-te cu el ca si cu un vechi prieten, mai suna-l intreaba-l ce face...Lasal pe el sa decida daca mai vrea sa fie langa tine. Tu poti sa ii faci mai discret complimente, poate asa isi va da seama ca inca mai ti la el.Succes!

| andree1705 a răspuns:

Mai, nu stiu ce sa zic. vreau sa te ajut si de aceea, iti spun ca sunt mii si mii de motive pentru. care nu a mai iesit cu tine.
Poate a fost o provocare, poate a vrut sa o faca pe fosta geloasa, poate ca nu te-a placut, poate s-a dat seama ca nu este pregatit etc.
Din experienta asta atat de scurta.nu prea pot sa-mi dau seama.:-s

| andree1705 a răspuns:

Monique.nu stiu de ce ar trebui ca el sa-i mai dea o sansa Sabinei, cand ea nu a vaut nici o vina. Poate doar vina ca s-a indragostit de el! Si pana la urma, dupa parerea mea ar trebui sa nu te prea milogesti de el asa cum a zis Monique. Trebuie sa fii doar tu, iar daca el nu apreciaza asta, poate ca nu te merita.
Nu stiu. poate ar trebui sa incerci sa te „legi" si de alti baieti.